Hmc Travel'ın büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Üyelere özel ayrıcalıklardan yararlanarak tatil planınızı yeniden gözden geçirmeniz için, size bir çok fırsat ve alternatif sunuyoruz.
ÜYE GİRİŞİ
Hmc Travel'ın büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Üyelere özel ayrıcalıklardan yararlanarak tatil planınızı yeniden gözden geçirmeniz için, size bir çok fırsat ve alternatif sunuyoruz.
YENİ ÜYE
Adınız
:
E-mail Adresiniz
:
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifre (Tekrar)
:
Hmc Travel gelişmelerinden beni haberdar et.
Seçmiş olduğunuz turumuzun kontejanının dolmak üzere olmasından dolayı online rezervasyon sayfamızı açamıyoruz. Tur hakkında bilgi almak için bizi arayabilir veya yandaki formu doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.
Sizi Arayalım
Adınız
:
E-mail Adresiniz
:
İlgilendiğiniz ülke
:
Tarih
:
Telefon
:
Açıklama
:

İTALYA ve İSVİÇRE GÖLLERİ

Tur Hakkında

Milano – Como - Lugano – Verona - Garda 

Türk Havayolları ile

 

Hareket Tarihleri 

 

23 Mart & 05,20,30 Nisan & 07,21 Mayıs & 14 Haziran & 30 Ağustos & 24 Eylül & 26 Ekim 


Tur Detayı

GÜN 1: İSTANBUL – MİLANO

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, saat 07.30’da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1901 uçuşu ile saat 09.50’de Milano’ya hareket. Yerelsaat ile 11.45’de varış.  Varışımızın ardından özel aracımız ile Milano panaromik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında, dünyaca ünlü Maria Callas,Pavarotti ve de Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.


GÜN 2: MİLANO – COMO – LUGANO – MİLANO

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Como & Lugano turuna katılma imkanı (80 Euro).  

Turumuzun ilk durağı olan Como’ya hareket ediyoruz.Alplerin eteklerinde sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiştir. Yukarısında Alpler’in aşağısında Como ce Lecco kasabalarının güzel manzaralarını görebilme imkanı sunmaktadır.Daha Sonra İsviçreye doğtu yola çıkıyoruz.Yine Alpler’in eteklerinde bulunan İsviçrenin en şık ve varlıklı göl kasabası olan Luganoya ulaşıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme.

GÜN 3: MİLANO – VERONA – SİRMİONE - GARDA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Verona&Garda gölü turu düzenlenecektir (80 Euro). İtalya turlarının vazgeçilmezi durağı olan Verona’da, Dünyaca ünlü William Shakespeare’in yazdığı Romeo ve Juliet hikayesinin kahramanlarının evi ve sembolik mezarlarıda bulunmaktadır.Şehir içinde barındırdığı birçok eser nedeni ile Unesco Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Daha sonra muhteşem manzarası ile Garda gölü kıyılarına gidiyoruz.Küçük bir ortaçağ kasabasını andıran Sirmione’ye ulaşıyoruz.Burda geçireceğimiz keyifli zaman sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

GÜN 4: MİLANO – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Milano Havalimanı`na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1902 uçuşu ile saat 12.45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.30’da varış. Turumuzun sonu.


Genel Bilgiler

Fiyatlarımıza Dâhil Olan Hizmetler

 

 • Türk Havayolları tarifeli Seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Milano gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri ve yer hizmetleri
 • Havaalanı – Otel - Havaalanı gidiş/dönüş transferleri
 • Milano’da belirtilen 4*otelde 3 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Milano Panoramik şehir turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 

Fiyatlarımıza Dâhil Olmayan Hizmetler

 

 • Vize ücreti ve Hizmet Bedeli: 130 Euro
 • Kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harç bedeli: 15 TL
 • Ekstra turlar
 • Seyahat sağlık sigortası (15 Euro) 
 • Öğle ve akşam yemekleri / içeçekler
 • Şehir vergileri

 

 • NOT: 
 • -İtalya otellerinde grup kahvaltıları(Continental) farklı bir salonda verilebilmektedir.
 • -İtalya’da turistlerden alınan şehir vergileri otel girişlerinde misafirlerimiz tarafından ödenmektedir. Bu vergiler gecelik 3-5 euro arası değişmektedir.
 • -Triple oda konaklamalarda 3.yatak diğer yataklara göre daha küçük olabilmektedir.

 

NOTLAR

 

 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından HMC TRAVEL kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
 • HMC TRAVEL konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde HMC TRAVEL dan tazminat hakkı yoktur. 
 • HMC TRAVEL, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. 
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz. 
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden HMC TRAVEL sorumlu değildir. 
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, HMC TRAVEL’un sorumluluğunda değildir. 
 • Tur programında. belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
 • HMC TRAVEL, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

 

 

 

İPTAL KOŞULLARI

 • Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
 • A- Tüketici, hizmetin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.
  B- Tüketici, hizmetin başlamasından 21-15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50' sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
  C- İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 15 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50 sini , 15 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Paket Tur Farklı Otel Fiyat Seçenekleri

 

4*İdea Hotel

San Siro v.b

Dbl/twin/triple oda da kişi başı

Single farkı

02-12 Yaş

0-2 Yaş

23 -26 Mart

07 - 10 Mayıs

21 – 24 Mayıs

349 €

100 €

329 €

50 €

05 – 08 Nisan

20 -23 Nisan

30Nisan-03Mayıs

399 €

100 €

379 €

50 €

14-17 Haziran

Ramazan Bayramı

449 €

100 €

429 €

50 €

30Ağustos-02Eylül

Zafer Bayramı

449 €

100 €

429 €

50 €

24 Eylül

26 Ekim

399 €

100 €

379 €

50 €

 

Facebook ile paylaş
Twitter ile paylaş
E-Mail ile paylaş
E-mail Adresiniz
:
Adınız
:
E-Mail Adres(ler)i
:
Birden fazla e-mail adresi için, adresleri virgül (,) ile ayırabilirsiniz.
Konu Başlığı
:
384 .00  349 .00

Konaklama
Fiyat
Kişi Başı
349 
Tek Kişi Konaklama
449 
Odada 3. Kişi
349 
Alternatif otel fiyatlarını tur detayının altında görebilir, seçimlerini rezervasyon yap butonuna basarak yapabilirsiniz.
Bonus ve axess kart sahiplerine 12 taksit imkanı

YURTDIŞI PAKET TUR KAYIT VE SATIŞ SÖZLEŞMESİ


1-Yurtdışı turlarında kesin  kayıt için kişi başı ilan olunan bedelin %50'si nakit veya kredi kartı ile,vize ücretleri ve alan vergilerinin tamamının nakit olarak,ön kayıt anında ödenmesi, geri kalanın gezinin başlamasından 15 gün önce tamamlanması gereklidir.Bakiyenin tamamlanmaması,kayıttan vazgeçilmesi,iptal edilmesi gibi hallerde ön kayıt sırasında alınmış bulunan kaparo,vazgeçme tazminatı olarak HMC TRAVEL tarafından alı konulur ve kişilerin kayıtları iptal olunur.Kayıtları iptal olunan kişilerin yerlerine HMC TRAVEL başkaca kişileri kaydedebilir.Yeri,yeni kayıtla doldurulan kişi veya kişiler yerlerinin başkalarına satılmış olduğunu ileri sürerek,ödemiş bulundukları ön ödemenin iade edilmesini talep edemezler.

2-Kayıt kesinleştikten sonra,satışın kesinleşmesi için;kaydın yukarıdaki şartlarda yapılması ve gezinin gerçekleşmesi için ilan olunan gerekli yolcu sayısı kadar kesin kayıtın yapılmış olması gereklidir.Gezi tarihinden önce veya kesin kayıtların yapılmasından sonra gerek otel,gerek ulaşım,gerekse vergi gibi yurt içinde veya yurtdışında ödenmesi zorunlu ve gezi ile ilgili harcamalardaki fiyat artışları,kur farkları,müşteriye en kısa zamanda bildirilir.Gezi toplam bedelinin %15'ini aşmayan bu gibi fiyat artışları iş bu sözleşme çerçevesinde müşteri tarafından peşinen kabul edilmiş sayılır.Ödenmesi gereken toplam bedelin %15'ini aşmayan bu gibi durumlarda müşteri vaki artışı kabul etmediğini,kendisine yapılan bildirimi müteakip bir gün içinde yazılı olarak bildirdiği taktirde,kaydı silinir,gezi bedeli kendisine satış yapan şube tarafından iade olunur.Ancak paranın iadesi anına kadar satılan hizmet ile ilgili olarak yapılmış veya yapılması zorunlu harcamalar bu bedelden mahsup edilir.Müşteri vaki artışı kabul etmediğine dair yazılı müracaatta bulunmadığı taktirde artışı ve artış sebebiyle ödenmesi gereken ek miktarı zımmen kabul etmiş sayılır.Tahakkuk eden bu farkın da 1. madde doğrultusunda derhal HMC TRAVEL'a ödenmesi gerekir.

3-Kredi kartı ödemelerinde acente tarafından belirlenen kur esas alınır.Acentenin belirleyeceği kur,çekilen paranın şirket hesabına geçişi,kur dengesizlikleri v.b nedenleri ile serbest piyasa kurundan bir miktar daha yüksek olabilir.

4-Kesin kaydı alınan müşterinin almayı düşündüğü hizmetten vazgeçmesi veya iptal ettirmek istemesi halinde;gezinin başlamasından 40 gün öncesine kadar HMC TRAVEL tarafından alınan paraya ilişkin makbuz ve geziden vazgeçildiğine belirten yazılı beyan ile birlikte gelindiğinde alınmış bulunan bedel aynen iade olunur,Varsa kredi kartı ödeme formları da en kısa sürede aynen iade olunur.Kayıtların kesinleşmesinden sonra müşteri tarafından yapılacak isim değişiklikleri için ayrıca her kişi için toplam gezi bedelinin%5'i tutarında ek ücret alınır.

-Yurtdışı gezi satışlarında hangi tarihte kayıt yapılmış olursa olsun,iptal tarihi seyahat başlangıcından 21 gün önce yada daha fazla olan toplam tur iptallerinde toplam tur bedelinin %70'i,14-8 gün arasında toplam tur bedelinin %30'u iade edilir.7-0 gün arasında hiçbir iade yapılmaz.
-Alınan ekstra tur bedelleri tura katılım olmaması halinde dahi iade edilmez.Ekstra tur program ve bedelleri ,gidilecek olan ülkede ki servis veren firma tarafından belirlenmektedir,ekstra turlarda gezilecek yerler,günleri ve fiyatları acente tarafından değiştirilebilir.
-İptal hakkı:Gezi tarihinden 15 gün önce bakiyesi kapatılmayan tüm ön kayıtları HMC TRAVEL'un bildirimsiz iptal hakkı vardır.

5-HMC TRAVEL gerekli gördüğü durumlarda ilan edilmiş veya müşteri kaydı aldığı gezilerden,birini veya birkaçını veyahut hepsini veya bir veya birden fazla müşterinin kaydını,organizasyonun başlamasından 4 gün öncesine kadar iptal edebilir.İptal bildirimi müşteriye telefon veya yazılı olarak yapılır.TUR tarafından yapılan gezi veya kayıt iptallerinde yolcudan alınan tüm para veya belgeler aynen iade olunur. TUR bu gibi durumlarda müşterinin ödemiş olduğu paralardan hiçbir surette kesinti yapamaz.Gezilerin ve buna bağlı olarak kayıtların her ne sebeple olursa olsun TUR tarafından iptal edilmiş olması ,yolcuyu maddi ve manevi tazminat hakkı vermez.

6-Gezi ile ilgili tur programında fiyata dahil olan tüm hizmetler belirtilmiştir.Yurdışı çıkış harcının  ödenmesi tura katılan kişilerin sorumluluğundadır,acente yurtdışı çıkış harcı tahsilatı yapmaz.Bunlar haricindeki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir.Programda belirtilen ekstra turların yapılabilmesi için gerekli katılımın yeterli olması gerekir.Yeterli katılımın olmadığı takdirde ekstra tur iptal edilir veya tur lideri ekstra ücret talep ederek turu gerçekleştirmeye çalışabilir.

7-HMC TRAVEL yurtdışı gezilerine katılan müşterilerine istekleri halinde gezi ile ilgili ülkelerde ilgili vizelerin alınmasında yardımcı olur.Tur programında belirtilen vize ücretleri konsolosluğa ödenen vize ücret,kargo masrafları ve servis ücretlerinin toplamını ifade eder.Vize alınabilmesi için Türk pasaportlarına  vize uygulayan ülkeler ile ilgili belgeleri,istenen sayıda fotoğrafları ve geçerli pasaportların ve vize ücretlerinin acentemize tur tarihinden 25 iş günü öncesine kadar eksiksiz olarak teslim edilmiş  ve gerek görüldüğü taktirde konsolosluklar tarafından  belirlenmiş randevu saatlerinde  vize alacak kişilerin bizzat görüşmeye gitmiş olması gereklidir.Bununla birlikte  vize,ilgili konsolosluğun şartlarına ve geziye katılacak kişilerin sosyal,siyasal,ekonomik ve politik özellikleri bakımından,şahsa sıkı sıkıya bağlı bir işlem olduğundan,vize alınamaması,vize müracaatının yapılmış olmasına rağmen vize işlemlerinin ilgili konsolosluğun ağır çalışması v.b sebeplerden yetiştirilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.Bu durumda turla ilgili şirketimizin yapmış olduğu zorunlu harcamalar (iadesiz uçak bileti,ön rezervasyon masrafları,vize masrafları v.b)yolcumuzdan talep edilir.Vize alınamaması nedeniyle geziye iştirak edemeyen kişiler  vize işleminin aksatıldığı veya vizenin alınamadığı iddiası ile HMC TRAVEL'dan tur ücretinin iadesi ve tazminat talebinde bulunamaz.Vize başvurularını acentemiz vasıtası ile yaptırmak istemeyen müşteriler HMC TRAVEL 'dan herhangi bir belge talep edemez.Tur esnasında pasaport ve diğer belge kayıpları ile ilgili  doğacak her türlü sonuçtan HMC TRAVEL sorumlu değildir.Uçak biletlerinin kaybı durumunda yeni bir bilet düzenlenmesi için belirli bir ceza ödeneceğini müşteriler kabul etmiştir.Vize alınmış olmasına rağmen yabancı ülke sınırlarında ülkeye girilip girilemeyeceği pasaport polisinin yetkisindedir.Her ne koşulda olursa olsun kişisel nedenlerle ülkeye alınmama durumlarında HMC TRAVEL 'ı hiçbir sorumluluğu yoktur.Ücret iadesi yapılmaz ve tüm dönüş masrafları müşterimize aittir.


OTEL / TUR KAYIT – HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL KOŞULLARI
1. İptal Şartları:
• a.) www.hmctravel.com   adresi  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında HMC TRAVEL ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com  den satın alınan hizmetlerin ( yurt içi otel, yurt dışı otel, yurt içi tur, yurt dışı tur, vize vb.) iptali durumunda rezervasyon tarihine bakılmaksızın 75 YTL tahsil edilecek kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise kart komisyon oranı müşteriye yansıtılacaktır.
• c.) Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Otelden erken ayrılma halinde müşteri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından otele ödenen tüm ücreti hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi peşinen kabul eder.
• d.) Satın alınan hizmet uçak bileti ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.
• e.) HMC TRAVEL / www.hmctravel.com  adresinden tur  hareket/konaklama başlangıç tarihine 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-8 gün kala yapılan iptallerde kişi başı toplam tutarın %50 si, 7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması / tura gelinmemesi halinde ise gezi ücretinin tamamı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından iade edilmez.
• f.) Erken rezervasyon satışlarında iptal talebi, yukarıdaki tarih aralıklarına göre değerlendirilir. Ancak, İptal talebi olduğunda, Erken rezervasyon indirimi miktarı kadar kesinti yapılmak zorundadır. Ayrıca, Erken rezervasyonlu satışlarda, isim  değişkliği kabul edilmemektedir.

2. Değişiklik Şartları:
• a.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından yapılan rezervasyonlardaki değişiklik talepleri alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a bildirilmek şartıyla değerlendirmeye alınır.
• c.) Değişiklik talepleri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un işbirliği yaptığı tedarikçi ve aracı kurumun insiyatifinde olduğundan gerçekleşemeyen değişiklik taleplerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a itiraz yöneltilemez ve sorumlu tutulamaz.
• d.) İki defa yapılan değişikliklerden sonra talep edilecek değişikliklerde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ücret alma yetkisini saklı tutacaktır.
• e.)  Erken rezervasyon satışlarında iptal ve değişklik kabul edilmemektedir.

3. Grup gezileri en az 40 kişinin katılımı ile gerçekleşir. Grup turları rezervasyonlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir. Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark müşteriden tahsil edilir.
4. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezi, ulaşım araçları, konaklama tesisleri, yetkili acenteleri ile müşteri arasında aracı konumdadır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  işbirliği yaptığı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ancak oluşabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
5. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL da sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak www.hmctravel.com  websitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir,  ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliliğini göstermemesinden dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.
6. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL   verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
7. Konaklama Durumları :
• a.) Pansiyon durumları, otel konseptleri, belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri www.hmctravel.com  üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.
• b.) www.hmctravel.com  de yer alan konaklama tesislerinde her türlü vergi dahil olarak gösterilmiş fiyatlardır.
• c.) Gezi turlarında, tur ve otel ücretleri programlama tarihindeki ücretler üzerinden belirlenir. Tur bedeli gezi programında belirtilen konaklama, ulaşım rehber gibi hizmetlerin karşılığı olan toplam bedeldir. Ancak bu bedele vergiler dahil olmayıp, havaalanı vergileri veya talep halinde vize harcı vs. ayrıca tahsil edilir. Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında vergi oranlarının artması ve/veya yeni vergilerin ihdası halinde farklar müşteriden tahsil edilir. Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında, müşterinin gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek ve içki, kişisel harcamalar ve program dışı alınan hizmetlerin bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Yurt dışı turlarda gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi, harç, vb. kurumsal ödemeler müşteriye aittir.

8. Çocuk İndirimleri :
• a.) Konaklama: Çocuk indirimleri tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleri ile aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. • b.) Ulaşım: 0-2 yaş arası bebekler için ilgili ulaşım aracının belirttiği indirim oranları uygulanır.
• c.) www.hmctravel.com üzerinden yapılan her türlü rezervasyonda, çocuk yaşarlının bildirimi tamamı ile beyana güven olgusu ile yürümektedir. Asıl dikkate alınacak olan, seyahat veya konaklama sırasında ibraz edilecek olan Nüfus Cüzdanı bilgileridir. Sitemiz veya ofislerimiz üzerinden rezervasyonlarınızda beyan edilen çocuk yaşları ile nüfus cüzdanı bilgilerinin aynı olmaması durumunda, doğabilecek fark ücretleri müşteriden tahsil edilir.  

9. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden müstakilen ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla müştereken sorumlu tutulamaz.
10. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde, en az 6 ay geçerli pasaportun olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 16 gün önce, vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi sureti ile www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a başvurulması gerekmektedir. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup, konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya insiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerine; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar müşteriden tahsil edilir.
11. Gezi programında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi saatlerine göre ayarlanmış olup, saat ve tarih değişikliklerinden ve buna bağlı yapılan program değişikliklerinin neticelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
12. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezilerine katılan müşteriler, turlar sırasında oluşabilecek kazalardan kaynaklanabilecek ölüm ve daimi maluliyet için isteğe bağlı ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası ve asistcard gibi seyahat güvence sistemlerini www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  aracılığı ile satın alabilirler. Müşteriler www.hmctravel.com /  HMC TRAVEL  sigorta poliçesi satın almadıkları takdirde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan  hiçbir talep ve sorumluluk yöneltmeyeceklerini peşinen kabul ve taahhüt ederler.
13. Yurt dışı tur ve konaklamalarında müşterilerin pasaportlarını ve nüfus cüzdanlarını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya müşterinin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu vs.) çıkışın engellenmesi durumunda www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  herhangi bir sorumluluğu doğmaz, müşteri bu nedenle olabilecek iptal ve gecikmenin neticelerine katlanmakla yükümlüdür.
14. Gezi turlarında ve konaklama tesislerinde taşıyıcıların ve/veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
15. Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ) Tahkim Kurulu yetkili olup, anılan kurulun usulleri geçerlidir. İhtilaf halinde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kayıtları esas alınır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması TURSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

16. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan alınmış olan her türlü hizmet ile ilgili, hizmetlerin başlaması tarihinden bitiş tarihine kadar olan tarihler içerisinde, oluşabilecek her türlü aksaklık, şikayet v.b. durumlar, mağduriyetin doğduğu anda HMC TRAVEL yetkililerine ve/veya ilgili seyahat in yapıldığı mekanın yetkililerine sözlü ve yazılı olarak bildirilmeli, şikayetin telafisi o anda giderilmeye çalışılmalıdır. Eğer, bu şikayet giderilemiyor ise HMC TRAVEL her türlü yardımı, hizmeti ve gerekeni yapmaya azami gayreti gösterecektir. Yinede giderilemiyorsa, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL aracı bir kurum olduğundan dolayı direk sorumlu tutulamaz, şikayet edilemez, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL hakkında yazılı, sözlü, internet üzerinden, basın yayın kuruluşları aracılığı ile anti propaganda yapılamaz. Bu ve bunun gibi durumlarda, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un her türlü yasal hakları saklı olup, uğrayabileceği maddi ve manevi tüm zararlardan müşteri sorumlu tutulacaktır:

17. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan kredi kartı ile, Online Rezervasyon Sistemimiz üzerinden ve/veya Mail Order sistemi ile yapılmış olan rezervasyonlarda, çok ufak bir ihtimalde olsa, internet üzerindeki olası aksaklıklar karşısında, tahsil edilen ücret eksik veya fazla olabilir. Bu ve bunun gibi çok ufak ihtimaller dahilinde oluşabilecek aksaklıklarda veya tipografik ve rakamsal hatalardan kaynaklanmış olan aksaklıklarda, alınmış olan hizmetin gerçek ücreti geçerli olacak, eksik tahsil yapıldı ise aradaki fark ücreti talep edilecek ve müşteri hiçbir şekilde itiraz edemeyecektir. Fazla tahsilat yapıldı ise, hemen iadesi firmamız tarafından, tahsil edilmiş olan kredi kartı bilgilerine göre, kredi kartı hesabına gerekli ödemeyi yapacaktır. Fazla ödemenin iadesi hususunda, Bankaların kredi kartı hesabına iade parasının geçmesinde oluşabilecek gecikmelerden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.

18. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan almış olduğunuz tüm hizmetler için, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları, web sitemizde, ayrı bir link halinde yayınlanmaktadır. Lütfen bu bölümleride dikkatlice okuyunuz. İşbu sözleşme metni ile, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları  bölümlerinide okuduğunuz, anladığınız, kabul ve teyid ettiğiniz, Online rezervasyon Sistemi sayfamız, son aşamasında sizlerden dijital imza olarak alınmaktadır.

İYİ TATİLLER – KEYİFLİ SEYAHATLER DİLERİZ…
SAYGILARIMIZLA1. İptal Şartları: 
• a.) www.hmctravel.com   adresi  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında HMC TRAVEL ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com  den satın alınan hizmetlerin ( yurt içi otel, yurt dışı otel, yurt içi tur, yurt dışı tur, vize vb.) iptali durumunda rezervasyon tarihine bakılmaksızın 75 YTL tahsil edilecek kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise kart komisyon oranı müşteriye yansıtılacaktır.
• c.) Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Otelden erken ayrılma halinde müşteri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından otele ödenen tüm ücreti hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi peşinen kabul eder.
• d.) Satın alınan hizmet uçak bileti ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.
• e.) HMC TRAVEL / www.hmctravel.com  adresinden tur  hareket/konaklama başlangıç tarihine 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-8 gün kala yapılan iptallerde kişi başı toplam tutarın %50 si, 7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması / tura gelinmemesi halinde ise gezi ücretinin tamamı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından iade edilmez.
• f.) Erken rezervasyon satışlarında iptal talebi, yukarıdaki tarih aralıklarına göre değerlendirilir. Ancak, İptal talebi olduğunda, Erken rezervasyon indirimi miktarı kadar kesinti yapılmak zorundadır. Ayrıca, Erken rezervasyonlu satışlarda, isim  değişkliği kabul edilmemektedir.

2. Değişiklik Şartları:
• a.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından yapılan rezervasyonlardaki değişiklik talepleri alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a bildirilmek şartıyla değerlendirmeye alınır.
• c.) Değişiklik talepleri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un işbirliği yaptığı tedarikçi ve aracı kurumun insiyatifinde olduğundan gerçekleşemeyen değişiklik taleplerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a itiraz yöneltilemez ve sorumlu tutulamaz.
• d.) İki defa yapılan değişikliklerden sonra talep edilecek değişikliklerde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ücret alma yetkisini saklı tutacaktır.
• e.)  Erken rezervasyon satışlarında iptal ve değişklik kabul edilmemektedir.

3. Grup gezileri en az 40 kişinin katılımı ile gerçekleşir. Grup turları rezervasyonlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir. Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark müşteriden tahsil edilir.
4. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezi, ulaşım araçları, konaklama tesisleri, yetkili acenteleri ile müşteri arasında aracı konumdadır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  işbirliği yaptığı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ancak oluşabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
5. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL da sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak www.hmctravel.com  websitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir,  ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliliğini göstermemesinden dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.
6. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL   verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
7. Konaklama Durumları :
• a.) Pansiyon durumları, otel konseptleri, belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri www.hmctravel.com  üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.
• b.) www.hmctravel.com  de yer alan konaklama tesislerinde her türlü vergi dahil olarak gösterilmiş fiyatlardır.
• c.) Gezi turlarında, tur ve otel ücretleri programlama tarihindeki ücretler üzerinden belirlenir. Tur bedeli gezi programında belirtilen konaklama, ulaşım rehber gibi hizmetlerin karşılığı olan toplam bedeldir. Ancak bu bedele vergiler dahil olmayıp, havaalanı vergileri veya talep halinde vize harcı vs. ayrıca tahsil edilir. Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında vergi oranlarının artması ve/veya yeni vergilerin ihdası halinde farklar müşteriden tahsil edilir. Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında, müşterinin gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek ve içki, kişisel harcamalar ve program dışı alınan hizmetlerin bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Yurt dışı turlarda gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi, harç, vb. kurumsal ödemeler müşteriye aittir.

8. Çocuk İndirimleri :
• a.) Konaklama: Çocuk indirimleri tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleri ile aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. • b.) Ulaşım: 0-2 yaş arası bebekler için ilgili ulaşım aracının belirttiği indirim oranları uygulanır.
• c.) www.hmctravel.com üzerinden yapılan her türlü rezervasyonda, çocuk yaşarlının bildirimi tamamı ile beyana güven olgusu ile yürümektedir. Asıl dikkate alınacak olan, seyahat veya konaklama sırasında ibraz edilecek olan Nüfus Cüzdanı bilgileridir. Sitemiz veya ofislerimiz üzerinden rezervasyonlarınızda beyan edilen çocuk yaşları ile nüfus cüzdanı bilgilerinin aynı olmaması durumunda, doğabilecek fark ücretleri müşteriden tahsil edilir.  

9. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden müstakilen ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla müştereken sorumlu tutulamaz.
10. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde, en az 6 ay geçerli pasaportun olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 16 gün önce, vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi sureti ile www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a başvurulması gerekmektedir. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup, konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya insiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerine; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar müşteriden tahsil edilir.
11. Gezi programında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi saatlerine göre ayarlanmış olup, saat ve tarih değişikliklerinden ve buna bağlı yapılan program değişikliklerinin neticelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
12. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezilerine katılan müşteriler, turlar sırasında oluşabilecek kazalardan kaynaklanabilecek ölüm ve daimi maluliyet için isteğe bağlı ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası ve asistcard gibi seyahat güvence sistemlerini www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  aracılığı ile satın alabilirler. Müşteriler www.hmctravel.com /  HMC TRAVEL  sigorta poliçesi satın almadıkları takdirde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan  hiçbir talep ve sorumluluk yöneltmeyeceklerini peşinen kabul ve taahhüt ederler.
13. Yurt dışı tur ve konaklamalarında müşterilerin pasaportlarını ve nüfus cüzdanlarını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya müşterinin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu vs.) çıkışın engellenmesi durumunda www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  herhangi bir sorumluluğu doğmaz, müşteri bu nedenle olabilecek iptal ve gecikmenin neticelerine katlanmakla yükümlüdür.
14. Gezi turlarında ve konaklama tesislerinde taşıyıcıların ve/veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
15. Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ) Tahkim Kurulu yetkili olup, anılan kurulun usulleri geçerlidir. İhtilaf halinde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kayıtları esas alınır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması TURSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

16. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan alınmış olan her türlü hizmet ile ilgili, hizmetlerin başlaması tarihinden bitiş tarihine kadar olan tarihler içerisinde, oluşabilecek her türlü aksaklık, şikayet v.b. durumlar, mağduriyetin doğduğu anda HMC TRAVEL yetkililerine ve/veya ilgili seyahat in yapıldığı mekanın yetkililerine sözlü ve yazılı olarak bildirilmeli, şikayetin telafisi o anda giderilmeye çalışılmalıdır. Eğer, bu şikayet giderilemiyor ise HMC TRAVEL her türlü yardımı, hizmeti ve gerekeni yapmaya azami gayreti gösterecektir. Yinede giderilemiyorsa, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL aracı bir kurum olduğundan dolayı direk sorumlu tutulamaz, şikayet edilemez, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL hakkında yazılı, sözlü, internet üzerinden, basın yayın kuruluşları aracılığı ile anti propaganda yapılamaz. Bu ve bunun gibi durumlarda, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un her türlü yasal hakları saklı olup, uğrayabileceği maddi ve manevi tüm zararlardan müşteri sorumlu tutulacaktır:

17. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan kredi kartı ile, Online Rezervasyon Sistemimiz üzerinden ve/veya Mail Order sistemi ile yapılmış olan rezervasyonlarda, çok ufak bir ihtimalde olsa, internet üzerindeki olası aksaklıklar karşısında, tahsil edilen ücret eksik veya fazla olabilir. Bu ve bunun gibi çok ufak ihtimaller dahilinde oluşabilecek aksaklıklarda veya tipografik ve rakamsal hatalardan kaynaklanmış olan aksaklıklarda, alınmış olan hizmetin gerçek ücreti geçerli olacak, eksik tahsil yapıldı ise aradaki fark ücreti talep edilecek ve müşteri hiçbir şekilde itiraz edemeyecektir. Fazla tahsilat yapıldı ise, hemen iadesi firmamız tarafından, tahsil edilmiş olan kredi kartı bilgilerine göre, kredi kartı hesabına gerekli ödemeyi yapacaktır. Fazla ödemenin iadesi hususunda, Bankaların kredi kartı hesabına iade parasının geçmesinde oluşabilecek gecikmelerden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.

18. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan almış olduğunuz tüm hizmetler için, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları, web sitemizde, ayrı bir link halinde yayınlanmaktadır. Lütfen bu bölümleride dikkatlice okuyunuz. İşbu sözleşme metni ile, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları  bölümlerinide okuduğunuz, anladığınız, kabul ve teyid ettiğiniz, Online rezervasyon Sistemi sayfamız, son aşamasında sizlerden dijital imza olarak alınmaktadır.

İYİ TATİLLER – KEYİFLİ SEYAHATLER DİLERİZ…
SAYGILARIMIZLA


Değerli site ziyaretçimiz,
Öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Web sitemizde bulacağınız tüm hizmet ve servisler için, tercih etmiş olduğunuz  süreler içinde, taahhüt etmiş olduğumuz tüm hizmetleri en üst seviyede sizlere sunarak, sizleri memnun etmenin bize en büyük hazzı vereceğini bilmenizi isteriz. 
Aşağıda maddeler halinde belirtmiş olduğumuz hususlar, tamamı ile sizleri bilgilendirmek, şartları ve kuralları kabul/teyid etmiş olduğunuzu belgelendirmek ve maksimum derecede hizmetimizi rahatça sunmak amacı ile sunulmuştur. 
 
GİZLİLİK  ve GÜVENLİK  İLKELERİ
Bu sayfada yer alan gizlilik kuralları yaptığınız alışverişlerde ve vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemek amacı ile konulmuştur. 
Kredi Kartı ve Kişisel Bilgileriniz Bizimle Güvende...  www.hmctravel.com üzerinden rezervasyon sırasında verdiğiniz kredi kartı bilgileri, çok güçlü SSL (Secured Sockets Layer) ve Encryption Teknolojisi ile güven altındadır. Bilgileriniz browserların kendi sağladıkları güvenlik standartları çerçevesinde güvenliktedir. SSL tüm özel bilgilerinizi internette şifrelendirir. Bu sayede internette alışveriş, telefonla ya da bir dükkandan alışveriş yapmak kadar güvenlidir.   Sizin Güvenliğinizi Sağlamak Bizim En Öncelikli Görevimiz !  Kredi kartınızda yapmadığınız bir harcama görürseniz ve bunun internet üzerinden Web Sayfasını kullanarak yaptığınız bir harcamadan kaynaklandığına eminseniz, derhal bize e-mail ile bildirin. Müşteri hizmetleri kısmından gerekli formu bulun ve doldurup bize gönderin. Konu ile ilgili uzman arkadaşlarımız, sizden gerekli detayları bildiren formu aldıktan sonra, Web Sayfası üzerinden harcamanızın kaynağını bulacaklardır. Ayrıca kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankayı arayıp faturaya itiraz ettiğinizi belirtmeyi de unutmayın. Firmamız, gerçekleşme olasılığı düşük de olsa, böylesi bir durumda ilgili banka ile birlikte çalışarak sorunu en kısa zamanda düzeltmek için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır.

GİZLİLİK İLKELERİ NELERİ KAPSAR?
Gizlilik ilkeleri  www.hmctravel.com  adresi ile başlayan tüm bölümlerde geçerlidir. Web sitemizi kullanarak site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin www.hmctravel.com  bağlantılı şirketler, ortaklar ve acentalar tarafından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınız. Hizmeti kullanımınız bizim için gizlidir. Ancak, aşağıdaki amaçlar için, hakkınızdaki bilgilere, hesabınızın ve/veya iletişimlerinizin içeriği hakkındaki bilgilere erişebilir veya bunları açıklayabiliriz :
1- Yasalara veya bize tebliğ edilen yasal işlemlere uyma; 
2- Yasalara aykırı faaliyetlere katılmak veya yardımcı olmak için bu hizmeti kullanmak da dahil bu sözleşmenin olası ihlallerini araştırma veya teyit etme; 
3- www.hmctravel.com'nin, çalışanlarının, müşterilerinin veya kamunun haklarını, mülkünü veya güvenliğini koruma. Bu bölümde özetlenen erişim ve açıklamalara izin vermiş sayılırsınız. Hizmeti korumak, müşterilerimizi korumak veya bu sözleşmeyi ihlal etmenizi engellemek için teknolojiye veya başka yollara başvurabiliriz. Bu yollar arasında, örneğin istenmeyen e-postaları engellemek amacıyla filtreleme yapmak veya güvenliği artırmak da bulunur. Bu yollar hizmet kullanımınızı engelleyebilir veya kesintiye uğratabilir.
www.hmctravel.com  Hangi Kişisel Bilgilerinizi Saklar? 
www.hmctravel.com  sitesinden yapacağınız alışveriş sırasında Kişisel ve Teslimat bilgileriniz tarafımızca saklanmaktadır. 
Ad, soyad, kimlik belge numarası, adres gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp, istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur.
1- Rezervasyon ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi 
2- İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin bir araya getirilmesi 
3- Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması 

GARANTİ ŞARTLARI
Web Sayfası üzerinden online yaptığınız rezervasyonlar garantilidir. Online rezervasyonunuz firmamızın  kendi ürettiği ve kullandığı özel bir teknoloji olan Web Arayüzleri sayesinde direkt olarak www.hmctravel.com  web rezervasyon sisteminin içine yazılır. Online gerçek zamanlı rezervasyonlar garantili olduğundan ödemeler rezervasyon sırasında alınır. Firmamızın  sunduğu ödeme seçeneklerinden birini rezervasyonun son adımında seçebilirsiniz.  
KREDİ KARTI İLE ÖDEME (Visa, MasterCard, American Express )  
Şu an Web Sayfası üzerinden yaptırdığınız rezervasyonlarda ödemeyi kredi kartınız ile yapabiliyorsunuz. Bu seçenekte, rezervasyonunuzun son aşamasında kredi kartı numaranızı, ve kartın arkasındaki numaranın son 3 rakamını girmeniz istenir. Aynı forma kartınızın üzerindeki ad ve soyadını, kartta yazılı olduğu şekilde giriniz. Vermiş olduğunuz kredi kartı numarası SSL (Security Socket Layer) üzerinde çalışan ve alanında tüm dünyanın kabul ettiği bir güvenlik sistemi olan GlobalSign garantisiyle güvenlik altındadır. Yabancı seyahat portallarında dahi 40 bit olan güvenlik ölçüsü, websitemiz tarafından 128 bit olarak çok daha güçlü bir sistemde çalıştırılır.  
Önemli Not:  
1. VISA ve MASTERCARD kuralları çerçevesinde Bankalararası Kart Merkezinin (BKM) aldığı karara göre 1 Ekim 2001 tarihinden itibaren Mail Order ve Elektronik Ticaret islemleri yapan tüm firmalar için kart sahibinden CVV (güvenlik kodu) numarası alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu yöntem hem sizi hem de bankaları oluşabilecek risklerden korumak amacını taşımaktadır. CVV Güvenlik kodu, kredi kartının arka yüzündeki imza panelinde yer alan, kart numarasının en sağ tarafındaki üç haneli numaradır. Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda işlem yapılıyorsa güvenlik kodu kullanılmalıdır. Bu sebeple, rezervasyonlarınız sırasında sizden kredi kartı numaranızla birlikte üç haneli CVV numaranız da istenecektir. Güvenlik kodu numarası uygulaması ile, ulusal ve uluslararası kart kabul kurallarının gereksinimlerini tam olarak karşılayarak, riskinizi minimize ediyor ve sizlere daha güvenli bir alışveriş ortamı sunuyoruz.   
2.Değerli müşterimzi, Online rezervasyon sistemimizden yapmış olduğunuz alışveriş sırasında o anki internet bağlantınıza ve internet tarayıcınızın durumuna göre çok ufak bir ihtimal de olsa ödenecek tutar bölümünde farklı rakamlar çıkma olasılığı vardır. Bu tip durumlarda toplamda olması gereken rakam ile ödenecek tutar arasında fark eksik ise tarafınızdan gerçek tutarın tamamı talep edilir, fazla ise tarafınıza aynen iade edilir. Çok küçük ihtimal de olsa bu tip aksaklıklar bizlerin elinde olmadığından dolayı anlayışınızı rica ederiz.
www.hmctravel.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içerik ve bilgilerin telif hakları HMC Turizm Danışmanlık Dış Tic. Ltd. Şti ne aittir.  Hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel/tur bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından  www.hmctravel.com  sorumlu değildir. Konaklama yapılacak tesislerin kategorileri ve yıldız sayıları ilgili ülke Turizm Bakanlığı tarafından belirlenmekte olup, tesislerin süreç içinde değişen yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilmektedir. www.hmctravel.com'deki tesislere ait belirtilen yıldız sayılarının ve kategorilerinin bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye niteliğindedir. Şirketimiz bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz... 
3.İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmasına rağmen dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar HMC Turizm Danışmanlık Dış Tic Ltd. Şti. nin sorumluluğunda değildir. 

Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır. IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi, yaptığınız alışverişleri ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır. Tarafımızca tutulmakta olan verilere ulaşılması veya bilgilerin değiştirilmesi güncelleme sayfaları aracılığı ile yapılabilmektedir.

Güvenli bir şekilde ödeme yapmak istiyorsanız, özellikle kredi kartı ile ödeme yaptığınız sayfalarda yukarıda belirtilen alan adının içersinde olduğunuzdan ve internet tarayıcınızın sağ alt köşesindeki güvenli alanda olduğunuzu belirten kilit işaretinin bulunduğundan emin olunuz.

İletişim Bilgileri:
İSTANBUL Merkez: Nispetiye cad. Meydan sok. Hayran apt. Bağımısız Bölüm No:1 Etiler/İstanbul
TEL: +90-212-352 10 80 
FAX: +90-212-352 10 15

Tur Arama