Hmc Travel'ın büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Üyelere özel ayrıcalıklardan yararlanarak tatil planınızı yeniden gözden geçirmeniz için, size bir çok fırsat ve alternatif sunuyoruz.
ÜYE GİRİŞİ
Hmc Travel'ın büyülü dünyasına hoş geldiniz.
Üyelere özel ayrıcalıklardan yararlanarak tatil planınızı yeniden gözden geçirmeniz için, size bir çok fırsat ve alternatif sunuyoruz.
YENİ ÜYE
Adınız
:
E-mail Adresiniz
:
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifre (Tekrar)
:
Hmc Travel gelişmelerinden beni haberdar et.
Seçmiş olduğunuz turumuzun kontejanının dolmak üzere olmasından dolayı online rezervasyon sayfamızı açamıyoruz. Tur hakkında bilgi almak için bizi arayabilir veya yandaki formu doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.
Sizi Arayalım
Adınız
:
E-mail Adresiniz
:
İlgilendiğiniz ülke
:
Tarih
:
Telefon
:
Açıklama
:

Tur Detayı

1.GÜN: İSTANBUL - SALZBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali HMC Travel kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 09.00’de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1381 nolu uçağı ile 12.15’de Salzburga hareket ve saat  13.45’de varış. Varışa istinaden panaromik sehir turu. Şehir turunda görülecek yerler arasında;Hohensalzburg Kalesi - St.Peter Manastırı,Mırabel Bahçeleri - Salzach Nehri - Mozart`ın doğduğu ev ,Getreidegasse renkli cepheli konutların sıralandığı yollarıyla Avrupa`nın en çekici BAROK Kentini tanıyoruz. Geceleme Salzburg’da otelimizde. 

1.GÜN:AMSTERDAM (HOLLANDA)

Kalkış 17:00

2.GÜN: DENİZDE SEYİR
4.GÜN: GEİRANGER (NORVEÇ)

Kalkış 18:00 - Varış 12:00

5.GÜN: TRONDHEIM (NORVEÇ)

Kalkış 14:00 - Varış 09:00

6.GÜN: DENİZDE SEYİR
10.GÜN:DENİZDE SEYİR
11.GÜN:OLDEN (NORVEÇ)

Kalkış 08:00 - Varış 18:00

12.GÜN: BERGEN (NORVEÇ)

Kalkış 08:00 - Varış 13:00

05.GÜN BANGKOK – PATTAYA

Sabah kahvaltısının ardından Tayland’ın sahil kesimindeki dinlence ve eğlence merkezi Pattaya’ya hareket. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezecek, Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz, Buradan hareket ve Pattaya’ya varışın ardından otelimize transfer. Oda dağılımdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Timsah Çiftliği turuna katılabilirler. Burada timsahlarla yapılan tehlikeli gösteriyi izleyecek, daha sonra tropik bitki ve ağaçlarla düzenlenmiş bahçeyi gezeceğiz. Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı çektirip, filleri elimizle besleyebilecek ve bahçedeki çeşitli Uzakdoğu’ya has canlıları görebileceğiz. Aksam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü kabare Alcazar Show’da unutulmayacak bir gece geçirme imkanını bulacaklar. Tayland’ın Lido tarzı bu en güzel kabare şovunda, değişen sahne dekorları, değişen kostümleriyle dansçıları, muhteşem ışık ve ses sistemleriyle dolu güzel bir akşam geçiriyoruz. Geceleme otelimizde.

07.GÜN PATTAYA – SINGAPUR

Sabah Uyandırma ve Bangkok Havalimanı’na transfer ve Yerel havayolları ile Singapur’a hareket. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, karşılanma ve Singapur şehir turu Singapur Nehri, Meclis-Opera-Mahkeme binalarıve Merlion anıtı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Çin Mahallesi’nde alişveriş için kısa bir serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Gece Safarisi ‘’ turuna katılabilirler. Bu gezide dünyada ilk kurulmuş olan gece safarisi parkını gezecek ve buraya sponsor firmalar tarafından getirilerek doğal ortamları yaratılmış ceşitli canlıları görecegiz. Ayrica suni olarak yaratilmis yagmur ormanlari bolgesinden gececek, gezinin bir bolumunde trenden inip, yuruyerek “leopar yolu” denen yuruyus parkurunu gezecek, burada leopard, dev yarasa gibi canlilari cok yakindan gorecegiz. Heyecan dolu bir aksam bizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

08.GÜN SİNGAPUR – İSTANBUL

Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Emirates Havayolları’nın EK 433 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 12.45’te Dubai Havalimanı’na varış. Varışın ardından Emirates Havayolları’nın EK 121 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.20’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

2.GÜN: MYKONOS
Sabah kahvaltısının ardından deniz ve güneşin tadını çıkarabilmek için serbest zaman. Geceleme Mykonos`ta otelimizde.
4. Gün:LOS ANGELES – LAS VEGAS

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Las Vegas’a hareket (425 km). Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğun ardından otele yerleşme. Dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Las Vegas tanıtım turumuzu yürüyerek akşam yapıyoruz. Işıklar altında ve inanılmaz bir tempoda sürüklenen gece hayatı ile hafızalarınızda unutulmayacak anılara hazır olun. Tur sonrası serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Jubilee Show’a (170 USD) katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

8. Gün:SAN FRANCISCO – LOS ANGELES – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra yerel havayolları ile Los Angeles’a uçuş.  Daha sonra Türk Havayolları’nın TK 10 sefer sayılı uçuş ile saat 18.20’de İstanbul’a uçuş. Geceleme uçakta.

2. Gün:NEW YORK

Sabah kahvaltısının ardından New York şehrini tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockefeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğleden sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Özgürlük Anıtı & Empire State & faytonlu Central Park turuna         (95 USD) katılabilirler. Tur bitiminde alışveriş yapmak ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli ve müzikli tekne turuna (135 USD) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4. Gün:SAN FRANCISCO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Muir Woods & Sausalito & Tramvay turuna (95 USD) katılabilirler. Bu turumuz esnasında dünyanın en uzun ağaçları olan red wood ağaçlarıyla kaplı ormanı gezecek, San Francisco’nun zenginlerinin yaşadığı Sausalito kasabasında mola verilecek ve tekne ile Golden Gate Köprüsü ve Alcatraz Adası panoramik olarak görülecektir. Daha sonra şehrin simgesi olan tramvay ile caddelerde turlayarak turumuzu bitireceğiz. Gezi sonrası otelinize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek limuzun ile akşam yemekli gece turuna (130 USD) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

7. Gün:LAS VEGAS – LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Los Angeles’a hareket (425 km). Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğun ardından “Melekler Şehri” Los Angeles’a varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Beverly Hills, Olvera Street, Grifith Park ve Hollywood Boulevard gibi ünlü merkezlerin yanı sıra Çin Tiyatrosu, Açık Hava Tiyatrosu, Şöhretler yolunu geziyoruz. Şehir turu bitiminde otele transfer. Geceleme otelimizde.

9. Gün:LOS ANGELES

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği San Diego  turuna (95 USD) katılabilirler. Bu turumuz esnasında; La Jolla Plajı, Old Town, Gaslamp Quarter ve Coronado görülecek yerler arasında. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

11. Gün:İSTANBUL

Yerel saat ile 17.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.  

1.GÜN:KUŞADASI - PATMOS

Kuşadası Kalkış 13:00 

Patmos Varış 16:00 Kalkış 21:00

3.GÜN:GİRİT - SANTORİNİ

Girit Kalkış 07:00

Santorini Varış 16:30 Kalkış 21:00

2.Gün:Bilbao-Tekne Turu-Guggenheim Müzesi

Uyandırma ve kahvaltının ardından yarım günlük öğle Guggenheim Müzesi ve Bilbao Nehir Tekne gezimiz için otelimizden hareket ediyoruz. Dünyanın en güzel binası olarak kabul edilen Guggenheim Müzesi binası turumuzun ilk bölümünde gezeceğimiz yer… Burası, modern sanat müzesidir. 11.000 m² alana yayılan müze, ABD`li bir vakıf olan, Solomon R. Guggenheim Vakfı`nın beş müzesinden biridir. Düzensiz eğrisel biçimlerin hakim olduğu yapı, Bilbao şehir merkezinde, Nervión Nehri`nin kenarında bulunur. Pritzker Mimarlık Ödülü sahibi bir mimar olan Frank Gehry tarafından tasarlanan ve 1997 yılında tamamlanan bu bina yapı söküm tarzı stili ile ünlüdür. Odak noktası 20.yüzyılın çağdaş sanatıdır. Müzeyi gezebilmeniz için verilecek olan serbest zamanın ardından,  tekne turumuz için rıhtıma gidiyoruz. Bilbao kentini bir de nehir üzerinden keşfedebileceğiniz bu turumuzun gününüz serbest. Akşam yemeği için serbestsiniz. Rehberimiz alternatifler konusunda sizleri bilgilendirecektir. 

3.Gün:Bilbao-Bask Sahilleri ve Köyleri (Öğle yemeği)

Uyandırma ve kahvaltının ardından, erken saatlerde tam günlük öğle yemekli Bask Sahilleri turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Turumuzda, öcelikle Bilboa’nun doğusunda kalana Gipuzkoa Bölgesine doğru gidiyoruz. Bask’ın kırsal bölgesinde, geniş vadiler ve dağların arasına sıkışş köylerin manzarası eşliğinde yapacağımız yolculukta ilk durağımız Azkoita Köyü. Burada Cizvitlerin kurucusu Aziz Ignatius’un bazilikasını ve onun doğduğu ve öldüğü evi ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretimizin ardından termal köyü olan Zestoa’ya giderek burada şifa kaynağı olarak kabul edilen sudan içeceğiz. Bu suyun ünü öylesine yayılmıştır ki, 19. ve 20. Yüzyıllarda Avrupa’nın tüm kraliyet ailelerinin mensupları bu sudan içmek için her yıl bölgeyi ziyaret etmiş ya da bu sudan kendi ülkelerine getirtmişlerdir. Sonrasında Bask sahillerine doğru yolculuğumuza devam ederek yaz turistlerinin gözdesi şirin Zumai Köyüne varacağız. Buradaki gezimizin ardından, sahil yolunu takip ederek ortaçağdan kalma balıkçı kasabası olan Getaria’ya varacağız. Bu kasabanın diğer bir özelliği ise tekne ile tün dünyayı ilk dolaşan insan olan Captan Juan Sebastian Elcano’nun doğduğu ve yaşadığı yer olmasıdır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp, bu güzel kasabayı gezdikten sonra, Pasajes liman kasabasından geçerek Fransa sınırına doğru devam ediyoruz. Tarihi zenginlikleri, ortaçağdan kalma kalesi ve tarihte korsanların ve balina avcılarının merkezi olan Hondarribia’yı gezdikten sonra tekne ile Hendaya’ya gidiyoruz. Yolculuğumuzda Ulusal Park ilan edilmiş Txingudi’nin enfes manzaraları bizlere eşlik edecek. Varışımızın ardından sahil yolunu takip ederek Fransız-Bask Sahilleri’nin belki de en güzel köylerinden Saint Jean De Luz’a varıyoruz. Daracık sokaklarla sarmalanmış bu şirin köyde 14. Lui’nin evini ve Baptist Kilisesini görüyoruz. Sonraki durağımız ‘’Kralların Plajı’’ olarak ünlenmiş Biarritz. Tarihte 3. Napolyon, Gary Cooper, Frank Sinatra gibi ünlü ve soylu kişilerin, günümüzde ise dünya jet sosyetesinin uğrak yeri olan plajı gördükten sonra San Sebastian’a doğru yola çıkıyoruz. Bask Sahilleri’nin ve İspanya’nın en güzel kentlerinden birisi olan San Sebastian’da yürüyerek yapacağımız turumuzda eski şehir meydanı, Bulvar, Constitucion Meydanı, Aziz Vicente Kilisesi, Azize Maria Bazilikası, liman, Belediye Sarayı, Gipuzkoa Meydanı, Victoria Eugenia Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır. Bu güzel kenti dilediğinizce dolaşabilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeğinizi restoranları ile ünlü San Sebastian’da almanızı öneririz. Rehberimiz alternatifler konusunda sizleri bilgilendirecektir. Rehberimizle buluşma ve San Sebastian-Bilbao (101 km, yaklaşık 1.30 saat) için hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte otelimize transfer. Konaklama otelimizde. 

4.Gün:Bilbao-İstanbul

Uyandırma, ve kahvaltının ardından gününüz serbest. (odaların saat 12:00’da boşaltılması gerekmektedir). Vaktinizi bu güzel kenti dilediğinizce keşfederek, şehrin mağazalarından ucuza kaliteli mallar satın alarak ya da dünyanın en güzel binası kabul edilen Gugenheim Müzesinde bulunan eserleri görerek geçirebilirsiniz. Rehberimizle otelimizde buluşma ve  havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından,
Saat 16:50 Türk Havayolları’na ait TK 1316 sefer sayılı tarifeli uçakla İstanbul’a hareket.
Saat 21:45 İstanbul Atatürk Havalimanı varış

1 . Gün: 5 Kasım İstanbul-Paris-Sao Paulo

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali HMC Travel deskinde saat 04:00 te buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Air France Hava Yolları nın AF1391 sayılı seferi ile saat 06:25 te Charles De Gaulles Havalimanına doğru havalanıyoruz. Yerel saat ile 09:10 da varışımızın ardından Air France Hava Yolları nın AF456 sayılı seferi ile saat 10:30 da Sao Paulo ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:20 de Sao Paulo ya varıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün 7 Kasım Sao Paulo-Manaus

Erken saatte alacağımız kahvaltımızın ardından Manaus yolculuğumuz için saat 07.00 de havalimanı transferi. Manaus Airlines G31650 sayılı seferi ile saat 10.10 da hareket ediyoruz. 12:32 deki varışımızın ardından limana transfer. Saat 15:00- 16:30 arasında Iberostar Cruise a check in yaptırıyoruz. Saat 18:00 de Solimões Nehri nde gemi yolculuğumuza başlıyoruz. Güvertede gün batımını izliyoruz ve Lua Salon da Kaptan ın karşılama kokteyli, mürettebat ile tanışma ve güvenlik prosedürü ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Saat 20:00 -21:30 arasında Kuarup Restaurant ta akşam yemeği. Geceleme Iberostar Grand Cruise de.

4.Gün 8 Kasım Manaus

Sabah 05:30 da Continental kahvaltı yada 07:00-09:00 arasında Kuarup Restaurant ta kahvaltı alabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz 08:00-10:00 arasında Manacapuru bölgesi yürüyüş turuna katılabilirler. Turumuzda ; yaşlı ve büyük ağaçları yürüyerek geçiyoruz ve palmiye ağacı kullanılarak yapılmış evler yöresel el yapımı işleri göreceğiz. Yada 08:30-10:00 arasında Manacapuru nehrinde Igarapes &Igapos bot turuna katılabilirsiniz. Turumuzda yerel evler ve balıkçıların aktivitelerini gözlemle imkanına sahip olabilirsiniz. 12:00-15:30 arasında Solarium Güvertesinde bir şeyler atıştırabilir, 13:00-14:30 arasında Kuarup Restaturant ta öğle yemeği yiyebilirsiniz. 16:00 - 18:00 arasında Manaquiri bölgesinde farklı tiplerdeki Piranha balıklarını gözlemleyebilir yada Manaquiri bölgesinde yerel fauna & flora turuna katılabilirsiniz. Saat 20:00 -21:30 arasında Kuarup Restaurant ta akşam yemeği. Akşam 21:30 - 22:30 arasında Timsah Gözlemi bot turu. Yolculuğumuz sırasında Amazon ormanlarının sesi eşliğinde timsahları izleme imkanımız olacak. Geceleme Cruise da.

5.Gün 9 Kasım Manaus

Dileyen misafirlerimiz sabah 05:30 continental kahvaltı ile güne erken başlayabilir yada 07:00-09:00 arasında Kuarup Resaturant taki kahvaltıya katılabilirler. Sabah 05:45- 07:00 Amazon da uyanıyor Janauacá gölündeki yolculuğumuzda muhteşem gün doğumu manzarası eşliğinde bir çok kuş türünü görebilirsiniz. 08:30-10:00 yerel göllere yolculuğumuz başlıyor. Igapos& Igarapes ve yerel Janauaca göller bölgesindeki yerel evleri ziyaret ediyoruz. Hem fauna & florayı gözlemlemek hem de yerlilerin yaşam tarzını gözlemleyebilmek için güzel bir bot turu. 12:00-15:30 arasında Solarium güvertesinde bir şeyler atıştırabilirsiniz. 13:00 - 14:30 Kuarup Restaurant ta öğle yemeği yiyebilirsiniz. 16:00 -18:00 Janauari bölgesi turu. Seyyar satıcılardan el yapımı hediyelikler satın alabilirsiniz. 19:50-21:30 Kuarup Restaurant ta Gala yemeği

8.Gün 12 Kasım Rio- Paris-İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının adından yarım günlük Sugar Loaf Turu için Urca bölgesine hareket ediyoruz. Tatlı gezinti anlamına gelen Sugar Loaf Dağı na ulaştığımızda şehrin panoramik manzarasını, kilometrelerce uzanan eşsiz güzellikteki plajlarını ve Atlas Okyanusu nu izleyebilirsiniz. Bu güzel manzarada boş zamanınız olacaktır. Dönüşte Aterro do Flamengo nun bahçelerini, II.Dünya Savaşı Anıtı nı, Modern Sanat Müzesi ardından Sambodromo ve Modern Katedral görülecek yerler arasındadır. Otele dönüş yolumuzda Belediye Tiyatrosu ve Kütüphane yi görüyoruz. Saat 14:00 de dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Air France Hava Yolları nın AF443 sayılı seferi ile saat 18:10 da Charles De Gaulles Havalimanına doğru havalanıyoruz. Yerel saat ile 08:00 da varışımızın ardından Air France Hava Yolları nın AF1590 sayılı seferi ile saat 10:00 da İstanbul a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:20 de İstanbul a varıyoruz. Turumuzun sonu.

1 . Gün:İstanbul - Tiran

Atatürk Havalimanı Dıs hatlar Gidis Terminali Information önünde saat 05:30 da bulusma. Bilet ve pasaport islemlerinin ardından Türk Havayolları`na ait TK1073 tarifeli seferi ile saat 07:30’de Tiran a uçus. Yaklasık 1,5 saatlik yolculugun ardından yerel saat le 08:00` da Tiran Nene Tereza havalimanına varıs. Bagaj ve pasaport islemlerinin ardından. Bizleri bekleyen Tur yetkilimiz ve otobüsümüz ile yaklasık 1 saat yolculuktan sonra Shengjin deki ANTAG otelimize varıs, oda planlamalarının ardından , sabah kahvaltınız ve sizler kahvaltınızı yaparken tur görevlimizde sizlere bu 5 gece 6 günlük tatiliniz hakkında tüm detaylar anlatılacak ve sonrasında serbest zaman, aksam 18:00 de hosgeldin kokteyli.

2.Gün:Shengjin

Kahvaltınız açık büfe olarak daha önce çesitlerini sizlere sundugumuz zenginlikte bulacaksınız, kahvaltı saatleri 07:00 ve 10:00 arasındadır gece geç yatan misafirlerimiz kahvaltılarını açık büfe olarak degil kahvaltı tabagı seklinde en geç saat 11 e kadar alabileceklerdir, kahvaltı sonrası misafirlerimiz deniz ve havuzun keyfini çıkartacaklardır, sahilde her odaya ait 2 sezlong ve 1 adet semsiye bulabilirler ve bunlar için extra bir ücret ödemeyeceklerdir, aynı zamanda sahildeki barımız da her türlü soguk alkollü ve alkolsüz içeceklerini bulabililer ve hatta restaurant tanda isteklerine cevap verilecektir.

4.Gün:Shengjin

Bugün tüm gün otelimizdeyiz , isteyen misafirlerimiz denizin, isteyen misafirlerimizde havuz da dinleneceklerdir, tur görevlimiz turun ilk gününden son gününe kadar sabah 09:00 dan 18:00 a kadar otelimizde ki yerinde bekleyecek herhangi aksaklıkta duruma derhal müdahele ederek, sizlerin rahat etmesini saglayacaktır. Bu aksam saat 20 de köfte partimiz var , Arnavutlugun dillere destan köftesini mangal basında ki ustamız pisirecek ve sizlere salata ile birlikte ikram edecektir. Ve saat 21:00 ve 00:00 a kadar roof ta disko gecemizde bulusuyoruz. O gece bizler için gelecek DJ yimiz bizlere harika bir gece yasatacaktır.

6.Gün:Tiran - İstanbul

Kahvaltı sonrası odalardan ayrılma islemleri yapılacak ve saat 13 te hareketle otelimizden ayrılacagız, yaklasık 1 saat yolculuk sonrasında Tirana sehrinin merkezine gelecegiz buradaki tarihi yerler yol boyunca rehberimiz tarafından sizlere anlatılacak, nerelerde yemek yiyebilirsiniz, nereleri gezebilirsiniz bunlar hakkında sizlere bilgi verecektir, saat 18:00 a kadar serbest zamanınız olacak isteyenler burada tarihi yerleri gezebilecek, isteyenler ise hediyelik esya almak için uygun yerleri gezme sansını ve zamanını elde edeceklerdir, saat 18:30 da hareketle Tiran merkezden ayrılarak Tiran uluslararası havalimanına 19:00 gibi varacak burada bilet islemleriniz tamamlandıktan sonra THY nin TK 1078 tarifeli seferi ile sizleri istanbul a ugurlayacagız.

1. GÜN: İSTANBUL – PARİS // 23 Ocak 2015 Cuma

Turumuz saat 15:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 18:35’te Air France Havayolları’na ait AF1891 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğunun ardından yerel saat ile 21:15’te Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 23:20’de Air France Havayolları’na ait AF394 sefer sayılı uçak ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

2. GÜN: BUENOS AIRES // 24 Ocak 2015 Cumartesi

Sabah saat 08:55’te Buenos Aires’e varıyoruz. Karşılamanın ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 

3. GÜN: BUENOS AIRES // 25 Ocak 2015 Pazar

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Yemeğin ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizim ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli tango gecesine katılabilirler. Bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekanlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekanda alıyoruz. Konaklama otelimizde.


San İsidro ve Tigre Turu: 60 €uro (Kişi başı)

Tango Gecesi Turu (Akşam Yemekli): 85 €uro (Kişi başı)

8. GÜN: RIO DE JANEIRO // 30 Ocak 2015 Cuma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Öğleden sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Sugar Loaf turu: 80 €uro (Kişi başı)

3.Gün Bansko

Sabah, kahvaltısının ardından bütün gün bu pistlerde kayak yapmanın zevkini yaşayacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz kayak yapmanın dışında Bansko Kasabası`nın tarihi ve doğal güzelliklerinden faydalanabilirler. Geceleme otelde.

4.Gün Bansko

Sabah, kahvaltısının ardından bütün gün bu pistlerde kayak yapmanın zevkini yaşayacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz kayak yapmanın dışında Bansko Kasabası`nın tarihi ve doğal güzelliklerinden faydalanabilirler. Geceleme otelde. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenicek olan günü birlik Sofya turuna katılabilirler (30 EUR). Panoramik Sofya şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz.Ziyaretimiz ardından serbest zaman ve sonrası Bansko’ya dönüş.

2.Gün : Casablanca – Marakeş 28 Ocak 2015 // Çarşamba

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından Marakeş’e varıyor ve imparatorluk kentlerinin arasında belki de en bilineni Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. İlk geziler bizleri Marakeş’i hak ettiği üne kavuşturan ve geçmişin hatıralarını canlandıran manzaralar ile kavuşturuyor.  Önce, labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz. Turumuzu falcıları ile ünlü Djemma El Fna Meydanı gezileri ile günü tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Chez Ali Show’una katılabilirler. Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran bu showda müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar

Ekstra Chez Ali Show ve Akşam Yemeği: 60€uro

3.Gün : Marakeş 29 Ocak 2015 // Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirler. Tturumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira`ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

Ekstra Essaouira şehir turu: 65€uro

5.Gün : Marakeş – Casablanca - İstanbul 31 Ocak 2015 // Cumartesi

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Casablanca Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 14:30’da Türk Hava Yolları’nın TK 618 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız saat 21:00’da olacaktır. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

1.Gün:İSTANBUL – AMSTERDAM

Atatürk havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 05.30’da  buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1951 sefer sayılı uçuşu ile 07.55’de Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 10.40’ da varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Amsterdam şehir turu. Turumuzda Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Ardından serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Turu bitimi otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

2.Gün:AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Volendam  Kasabası ve Marken turuna katılabilirler (50 Euro). Eski balıkçı kasabası olan Volendam’da tarihi evler ve liman, küçük bir ada olan Marken’i ziyaretimiz sırasında dünyaca ünlü peynir fabrikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

3.Gün:AMSTERDAM

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün Grand Holland turuna katılabilirler (80 Euro). Turumuz esnasında Den Haag, maket şehir Madurodam, Rotterdam, Schevningen, ve çinileri ile dünyaca ünlü Delft Blue görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

1.Gün:İSTANBUL - St. PETERSBURG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 401 sefer sayılı uçuşu ile 10.55’de St.Petersburg’a hareket.Yerel saat ile 15.25’de St. Petersburg’a varışa istinaden karşılanma ve Havaalanında bizi bekleyen özel otobüslerimiz ile otelimize hareket ve serbest zaman.Aksam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St. Petersburg Restaurant’daki Rus Gecesi turuna katılabilirler (60 Euro). Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün:St. PETERSBURG – MOSKOVA

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması ve hızlı tren ile Moskova’ya hareket ve varış. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket.Turumuzda; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ünlü Godunov Restaurantta ekstra olarak düzenlenecek akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

6.Gün:MOSKOVA – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak sunulan ‘Borodino Panorama Müzesi’ turuna katılabilir.( 35 euro ).Borodino Panorama Müzesi’nde Fransız ve Rus ordularının 1812 yılında karşılaştığı Borodino Ovası`nda gerçekleşen ve elli binden fazla insanın ölümüne neden olan bu savaşın 115 m uzunluğunda ve 15 m yüksekliğinde devasa bir tablo üzerindeki 3 boyutlu görünümünü izlerken bir an kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz.Tur bitimi Özel otobüslerimiz ile havaalanına transfer. . Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK416 sefer sayılı uçuşu ile 21.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul’a varış.Turumuzun ve servislerimizin sonu.  

04.Gün:ROMA –İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Roma Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC536uçuşu ile saat 14.40’ta İstanbul’a hareket.Türkiye yerel saati ile 18.10’daİstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

online what makes women cheat unfaithful husbands
1. Gün Cuma aksam (20.02.2015): Istanbul - Kavala

Aksam saat 21.30 Kadiköy Evlendirme Dairesi Otoparki önü ,22.00 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli Önü , 22.30 Bakirköy Ömür Alis veris Merkezi önünden misafirlerimizin alinmasi ile yolculugumuz basliyor.Yolumuz üzerinde molalar vererek Tekirdag - Kesan - Ipsala yolu üzerinden Ipsala Türk Sinir Kapisi`na hareket ediyoruz.

2. Gün Cumartesi (21.02.2015) : Kavala - Selanik

Ipsala Türkiye ve sonrasinda Yunanistan Kipi Sinir Kapisindaki Pasaport ve Gümrük islemlerinden sonra Dedeagaç -Gümülcine - Kavala yolu üzerinden hareket ediyoruz.Nea Karvali deki tesislerde sabah verecek oldugumuz ekstra kahvalti molasini takiben Kavala Limana geçiyoruz. Kavala Su Kemerleri , Pargali Ibrahim Pasa`ni yaptirttigi Dört Köse Cami , Kavalali Mehmet Ali Pasa`nin yaptirttigi Imarethane, evi ve Heykelini gördükten sonra resim çekmeniz için verecek oldugumuz serbest zaman sonrasi saat 10.00 `da Selanik`e hareket ediyoruz.1,5 saatlik yolculuk sonrasi Selanik`e ulastiktan sonra Aristotles Meydani ve Selanik`in Alis Veris Magazalari ile ünlü Thimiski Caddesinde sizlere serbest zaman veriyoruz.Saat 14.00 `de bulusarak sehir turumuza basliyoruz. Gezi kapsaminda Venizelos Heykeli ,Hamza Bey Camisi ,Bey Hamami,Bedesten ,Büyük Iskender Heykeli ,Fuar Alani , ve Selanik`in en büyük Kilisesi olan Aya Dimitri Kilisesi görülecek yerler arasindadir. Mustafa Kemal Atatütk`ün dogdugu evi ve Ayadimitri Kilisesi gezilerinden sonra otelimize giris yaparak dinleniyoruz. Isteyen misafirlerimiz ile sehir disindaki , JUMBO ALIS VERIS MERKEZI ve LIDL MARKET ALISVERIS TURUMUZU yapiyoruz.sAksam isteyen misafirlerimiz ile saat 20.30`da otelimizden çikis yaparak öncelikle Tekne Turumuzu ardinda da Yunan mezelerinin tadina bakip, eglenecegimiz taverna Sirtaki gecesine katiliyoruz. (Konaklama Selanik)

12 Şubat 2015 Perşembe:İSTANBUL –  AMSTERDAM

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08.00`da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 671 sefer sayılı uçuşu ile 10:20’de Amsterdam’a uçuş. Yerel saat ile 13:00’da varış ve Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panaromik Amsterdam şehir turu için hareket. Turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

14 Şubat 2015 Cumartesi:AMSTERDAM

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli Elmas fabrikası ve Kanal turuna katılabilirler (40 Euro). Turumuzda dünyanın en iyi kesiminin gerçekleştirildiği Elmas fabrikasını görecek ve ardından geleneksel Amsterdam Kanal turunu yapacağız. Arzu eden misafirlerimiz bu turumuzun ardından yine ekstra olarak düzenlenecek Muiderslod Kalesi turuna katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Hollanda’nın günümüze kadar korunmuş en iyi ortaçağ kalesi örneklerinden biri olan Unesco Dünya Kültür Mirası Muiderslod Kalesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

13 Şubat 2015 Cuma:İSTANBUL –  BARSELONA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 08:00’de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 469 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:25’de Barselona’ya uçuş. Yerel saat ile 13:15’de varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Barselona şehir turu. Görülecek yerler arasında Plaza Espanya, Gran Via, Paseo De Gracia caddesi, Katalunya Meydanı ve La Rambla caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize yerleşme ve dinlenme. Geceleme otelinizde.  

14 Şubat 2015 Cumartesi:BARSELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Barselona şaheserleri (30€ / Müze ve Ören yeri girişleri dahil değildir) ve Gerona & Figueras turuna (65 €) katılabilirler. Barselona şaheserleri turunda görülecek yerler arasında Plaza Espanya, Olimpiyat köyü (Montjuic Tepesi), Cristoph Colon Meydanı, Eski Liman (Maremagnum) Olimpic Liman, Bitmeyen Kilise olarak adlandırılan La Sagrada Familia Kilisesi, Paseo De Gracia Caddesi, Antonio Gauidi’nin yapmış olduğu Casa Mila ve Casa Batllo, Katalunya Meydanı ve La Rambla Caddesi görülecek yerler arasındadır. Bu turun ardından arzu eden misafirlerimiz Gerona&Figueras turuna devam edebilirler. Bu turumuzda Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Gerona Şehri, Büyük Katedrali ve Yahudi mahalleleri, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras Kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko Gecesi turuna (40 Euro, 1 içki dahil ve ulaşım hariç.) katılma imkânı. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinize. Geceleme otelinizde. 

15 Şubat 2015 Pazar:BARSELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak Perpignan & Colliouire (Fransa) turuna katılma imkanı (70€). Turumuzda Iberia Yarımadası ve Güney Fransa arasındaki geçiş noktası olan Perpignan şehrinde Le Castillet kulesi, Sirenler havuzu, Büyük Katedral, Mayorka Kralları Sarayı (dışarıdan) ve eski kent sokaklarının görülmesinin ardından muazzam doğal güzelliğiyle Côte d`Azur’un şirin kasabası Collioure gezilecektir. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

12 Şubat 2015 Perşembe:İSTANBUL - MİLANO

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:15’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 705 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:45’de Milano’ya uçuş. Yerel saat ile 13:20’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Milano şehir turu için hareket. Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde. 

13 Şubat 2015 Cuma:MİLANO - VERONA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Outlet & Como Gölü (50€) turuna katılabilirler. Turumuzda Dünyaca ünlü markaların bulunabileceği outlet mağazalarında alışveriş imkanı bulunacak ve Alp Dağları eteklerine gizlenmiş, İtalya’nın en güzel manzarasına sahip yerlerinden olan Como Gölü ziyaret edilecektir. Tur sonrası Verona’ya hareket ve varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Orta Çağlarda Verona idarecileri tarafından yaptırılmış olan Erbe Meydanı, Roma Tiyatrosu, Ponte di Pietra (Taş duvarlı köprü) ve William Shakespeare`in Romeo ve Juliet hikâyesinde konu edilen Juliet`in evi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde. 

14 Şubat 2015 Cumartesi:VERONA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan Garda gölü & Sirmione kasabası (50€) turuna katılabilirler. Turumuzda nefes kesen güzelliği ile İtalya’nın en büyük gölü Garda ve kenarındaki küçük, doğal ve enfes bir italyan kasabası olan Sirmione ziyaret edilecektir. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde. 

12 Şubat 2015 Perşembe:İSTANBUL - MİLANO

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:15’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 705 sayılı tarifeli seferi ile saat 11:45’de Milano’ya uçuş. Yerel saat ile 13:20’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Milano şehir turu için hareket. Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde. 

13 Şubat 2015 :Cuma:MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan Verona-Garda gölü (50€) turuna katılabilirler. Turumuzda UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Verona şehri ve nefes kesen güzelliği ile İtalya’nın en büyük gölü Garda ve kenarındaki küçük, doğal ve enfes bir italyan kasabası olan Sirmione ziyaret edilecektir. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde. 

14 Şubat 2015 Cumartesi:MİLANO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Outlet & Como Gölü turu (50€). Turumuzda Dünyaca ünlü markaların bulunabileceği outlet mağazalarında alışveriş imkanı bulunacak ve Alp Dağları eteklerine gizlenmiş, İtalya’nın en güzel manzarasına sahip yerlerinden olan Como Gölü ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde. 

15 Şubat 2015 Pazar :MİLANO - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 706 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.00’te İstanbul`a hareket. Yerel saat ile 17.45’de İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.

13 Şubat 2015 Cuma:PARİS

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Montmartre ve Seine Nehri gezisine katılabilirler (70 Euro). Turumuzda Montmartre ressamlar tepesi, ve Eiffel kulesi görülecek yerler arasındadır. Ayrıca tekne ile Seine nehri gezilecektir. Akşam yine arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Paris by night (20 euro) ve dünyaca ünlü Lido Show (125 Euro) turuna katılabilirler. Geceleme otelinizde. 

14 Şubat 2015 Cumartesi:PARİS

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Disneyland turuna katılabilirler (90 Euro). Turumuzda Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarışı gibi aktivitelerle eğlenebilirsiniz. Geceleme otelinizde.

15 Şubat 2015, Pazar:ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Floransa  turuna katılabilirler (100€). Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

1.Gün: İSTANBUL - MİLANO - VENEDİK

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus havayolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09:15’te buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 705 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.45’te Milano`ya uçuş. Yerel saat ile 13.20 de varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria, dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Venedik’teki otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

3.Gün:VENEDİK - FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

4.Gün:FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa, Siena ve San Gimignano turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecektir. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

5.Gün:FLORANSA - ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma`ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Orvieto turuna katılma imkanı (25€). İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’nun görülmesinin ardından Roma’ya varış. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

6.Gün:ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei (80 €) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya`nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer.


Facebook ile paylaş
Twitter ile paylaş
E-Mail ile paylaş
E-mail Adresiniz
:
Adınız
:
E-Mail Adres(ler)i
:
Birden fazla e-mail adresi için, adresleri virgül (,) ile ayırabilirsiniz.
Konu Başlığı
:
 
Bilgi Alınız

Konaklama
Fiyat
Kişi Başı
 
Tek Kişi Konaklama
-
Odada 3. Kişi
-
Bonus ve axess kart sahiplerine 12 taksit imkanı

YURTDIŞI PAKET TUR KAYIT VE SATIŞ SÖZLEŞMESİ


1-Yurtdışı turlarında kesin  kayıt için kişi başı ilan olunan bedelin %50'si nakit veya kredi kartı ile,vize ücretleri ve alan vergilerinin tamamının nakit olarak,ön kayıt anında ödenmesi, geri kalanın gezinin başlamasından 15 gün önce tamamlanması gereklidir.Bakiyenin tamamlanmaması,kayıttan vazgeçilmesi,iptal edilmesi gibi hallerde ön kayıt sırasında alınmış bulunan kaparo,vazgeçme tazminatı olarak HMC TRAVEL tarafından alı konulur ve kişilerin kayıtları iptal olunur.Kayıtları iptal olunan kişilerin yerlerine HMC TRAVEL başkaca kişileri kaydedebilir.Yeri,yeni kayıtla doldurulan kişi veya kişiler yerlerinin başkalarına satılmış olduğunu ileri sürerek,ödemiş bulundukları ön ödemenin iade edilmesini talep edemezler.

2-Kayıt kesinleştikten sonra,satışın kesinleşmesi için;kaydın yukarıdaki şartlarda yapılması ve gezinin gerçekleşmesi için ilan olunan gerekli yolcu sayısı kadar kesin kayıtın yapılmış olması gereklidir.Gezi tarihinden önce veya kesin kayıtların yapılmasından sonra gerek otel,gerek ulaşım,gerekse vergi gibi yurt içinde veya yurtdışında ödenmesi zorunlu ve gezi ile ilgili harcamalardaki fiyat artışları,kur farkları,müşteriye en kısa zamanda bildirilir.Gezi toplam bedelinin %15'ini aşmayan bu gibi fiyat artışları iş bu sözleşme çerçevesinde müşteri tarafından peşinen kabul edilmiş sayılır.Ödenmesi gereken toplam bedelin %15'ini aşmayan bu gibi durumlarda müşteri vaki artışı kabul etmediğini,kendisine yapılan bildirimi müteakip bir gün içinde yazılı olarak bildirdiği taktirde,kaydı silinir,gezi bedeli kendisine satış yapan şube tarafından iade olunur.Ancak paranın iadesi anına kadar satılan hizmet ile ilgili olarak yapılmış veya yapılması zorunlu harcamalar bu bedelden mahsup edilir.Müşteri vaki artışı kabul etmediğine dair yazılı müracaatta bulunmadığı taktirde artışı ve artış sebebiyle ödenmesi gereken ek miktarı zımmen kabul etmiş sayılır.Tahakkuk eden bu farkın da 1. madde doğrultusunda derhal HMC TRAVEL'a ödenmesi gerekir.

3-Kredi kartı ödemelerinde acente tarafından belirlenen kur esas alınır.Acentenin belirleyeceği kur,çekilen paranın şirket hesabına geçişi,kur dengesizlikleri v.b nedenleri ile serbest piyasa kurundan bir miktar daha yüksek olabilir.

4-Kesin kaydı alınan müşterinin almayı düşündüğü hizmetten vazgeçmesi veya iptal ettirmek istemesi halinde;gezinin başlamasından 40 gün öncesine kadar HMC TRAVEL tarafından alınan paraya ilişkin makbuz ve geziden vazgeçildiğine belirten yazılı beyan ile birlikte gelindiğinde alınmış bulunan bedel aynen iade olunur,Varsa kredi kartı ödeme formları da en kısa sürede aynen iade olunur.Kayıtların kesinleşmesinden sonra müşteri tarafından yapılacak isim değişiklikleri için ayrıca her kişi için toplam gezi bedelinin%5'i tutarında ek ücret alınır.

-Yurtdışı gezi satışlarında hangi tarihte kayıt yapılmış olursa olsun,iptal tarihi seyahat başlangıcından 21 gün önce yada daha fazla olan toplam tur iptallerinde toplam tur bedelinin %70'i,14-8 gün arasında toplam tur bedelinin %30'u iade edilir.7-0 gün arasında hiçbir iade yapılmaz.
-Alınan ekstra tur bedelleri tura katılım olmaması halinde dahi iade edilmez.Ekstra tur program ve bedelleri ,gidilecek olan ülkede ki servis veren firma tarafından belirlenmektedir,ekstra turlarda gezilecek yerler,günleri ve fiyatları acente tarafından değiştirilebilir.
-İptal hakkı:Gezi tarihinden 15 gün önce bakiyesi kapatılmayan tüm ön kayıtları HMC TRAVEL'un bildirimsiz iptal hakkı vardır.

5-HMC TRAVEL gerekli gördüğü durumlarda ilan edilmiş veya müşteri kaydı aldığı gezilerden,birini veya birkaçını veyahut hepsini veya bir veya birden fazla müşterinin kaydını,organizasyonun başlamasından 4 gün öncesine kadar iptal edebilir.İptal bildirimi müşteriye telefon veya yazılı olarak yapılır.TUR tarafından yapılan gezi veya kayıt iptallerinde yolcudan alınan tüm para veya belgeler aynen iade olunur. TUR bu gibi durumlarda müşterinin ödemiş olduğu paralardan hiçbir surette kesinti yapamaz.Gezilerin ve buna bağlı olarak kayıtların her ne sebeple olursa olsun TUR tarafından iptal edilmiş olması ,yolcuyu maddi ve manevi tazminat hakkı vermez.

6-Gezi ile ilgili tur programında fiyata dahil olan tüm hizmetler belirtilmiştir.Yurdışı çıkış harcının  ödenmesi tura katılan kişilerin sorumluluğundadır,acente yurtdışı çıkış harcı tahsilatı yapmaz.Bunlar haricindeki turlar ve hizmetler ekstra ücrete tabidir.Programda belirtilen ekstra turların yapılabilmesi için gerekli katılımın yeterli olması gerekir.Yeterli katılımın olmadığı takdirde ekstra tur iptal edilir veya tur lideri ekstra ücret talep ederek turu gerçekleştirmeye çalışabilir.

7-HMC TRAVEL yurtdışı gezilerine katılan müşterilerine istekleri halinde gezi ile ilgili ülkelerde ilgili vizelerin alınmasında yardımcı olur.Tur programında belirtilen vize ücretleri konsolosluğa ödenen vize ücret,kargo masrafları ve servis ücretlerinin toplamını ifade eder.Vize alınabilmesi için Türk pasaportlarına  vize uygulayan ülkeler ile ilgili belgeleri,istenen sayıda fotoğrafları ve geçerli pasaportların ve vize ücretlerinin acentemize tur tarihinden 25 iş günü öncesine kadar eksiksiz olarak teslim edilmiş  ve gerek görüldüğü taktirde konsolosluklar tarafından  belirlenmiş randevu saatlerinde  vize alacak kişilerin bizzat görüşmeye gitmiş olması gereklidir.Bununla birlikte  vize,ilgili konsolosluğun şartlarına ve geziye katılacak kişilerin sosyal,siyasal,ekonomik ve politik özellikleri bakımından,şahsa sıkı sıkıya bağlı bir işlem olduğundan,vize alınamaması,vize müracaatının yapılmış olmasına rağmen vize işlemlerinin ilgili konsolosluğun ağır çalışması v.b sebeplerden yetiştirilememesinden şirketimiz sorumlu tutulamaz.Bu durumda turla ilgili şirketimizin yapmış olduğu zorunlu harcamalar (iadesiz uçak bileti,ön rezervasyon masrafları,vize masrafları v.b)yolcumuzdan talep edilir.Vize alınamaması nedeniyle geziye iştirak edemeyen kişiler  vize işleminin aksatıldığı veya vizenin alınamadığı iddiası ile HMC TRAVEL'dan tur ücretinin iadesi ve tazminat talebinde bulunamaz.Vize başvurularını acentemiz vasıtası ile yaptırmak istemeyen müşteriler HMC TRAVEL 'dan herhangi bir belge talep edemez.Tur esnasında pasaport ve diğer belge kayıpları ile ilgili  doğacak her türlü sonuçtan HMC TRAVEL sorumlu değildir.Uçak biletlerinin kaybı durumunda yeni bir bilet düzenlenmesi için belirli bir ceza ödeneceğini müşteriler kabul etmiştir.Vize alınmış olmasına rağmen yabancı ülke sınırlarında ülkeye girilip girilemeyeceği pasaport polisinin yetkisindedir.Her ne koşulda olursa olsun kişisel nedenlerle ülkeye alınmama durumlarında HMC TRAVEL 'ı hiçbir sorumluluğu yoktur.Ücret iadesi yapılmaz ve tüm dönüş masrafları müşterimize aittir.


OTEL / TUR KAYIT – HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL KOŞULLARI
1. İptal Şartları:
• a.) www.hmctravel.com   adresi  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında HMC TRAVEL ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com  den satın alınan hizmetlerin ( yurt içi otel, yurt dışı otel, yurt içi tur, yurt dışı tur, vize vb.) iptali durumunda rezervasyon tarihine bakılmaksızın 75 YTL tahsil edilecek kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise kart komisyon oranı müşteriye yansıtılacaktır.
• c.) Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Otelden erken ayrılma halinde müşteri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından otele ödenen tüm ücreti hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi peşinen kabul eder.
• d.) Satın alınan hizmet uçak bileti ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.
• e.) HMC TRAVEL / www.hmctravel.com  adresinden tur  hareket/konaklama başlangıç tarihine 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-8 gün kala yapılan iptallerde kişi başı toplam tutarın %50 si, 7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması / tura gelinmemesi halinde ise gezi ücretinin tamamı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından iade edilmez.
• f.) Erken rezervasyon satışlarında iptal talebi, yukarıdaki tarih aralıklarına göre değerlendirilir. Ancak, İptal talebi olduğunda, Erken rezervasyon indirimi miktarı kadar kesinti yapılmak zorundadır. Ayrıca, Erken rezervasyonlu satışlarda, isim  değişkliği kabul edilmemektedir.

2. Değişiklik Şartları:
• a.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından yapılan rezervasyonlardaki değişiklik talepleri alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a bildirilmek şartıyla değerlendirmeye alınır.
• c.) Değişiklik talepleri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un işbirliği yaptığı tedarikçi ve aracı kurumun insiyatifinde olduğundan gerçekleşemeyen değişiklik taleplerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a itiraz yöneltilemez ve sorumlu tutulamaz.
• d.) İki defa yapılan değişikliklerden sonra talep edilecek değişikliklerde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ücret alma yetkisini saklı tutacaktır.
• e.)  Erken rezervasyon satışlarında iptal ve değişklik kabul edilmemektedir.

3. Grup gezileri en az 40 kişinin katılımı ile gerçekleşir. Grup turları rezervasyonlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir. Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark müşteriden tahsil edilir.
4. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezi, ulaşım araçları, konaklama tesisleri, yetkili acenteleri ile müşteri arasında aracı konumdadır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  işbirliği yaptığı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ancak oluşabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
5. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL da sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak www.hmctravel.com  websitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir,  ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliliğini göstermemesinden dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.
6. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL   verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
7. Konaklama Durumları :
• a.) Pansiyon durumları, otel konseptleri, belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri www.hmctravel.com  üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.
• b.) www.hmctravel.com  de yer alan konaklama tesislerinde her türlü vergi dahil olarak gösterilmiş fiyatlardır.
• c.) Gezi turlarında, tur ve otel ücretleri programlama tarihindeki ücretler üzerinden belirlenir. Tur bedeli gezi programında belirtilen konaklama, ulaşım rehber gibi hizmetlerin karşılığı olan toplam bedeldir. Ancak bu bedele vergiler dahil olmayıp, havaalanı vergileri veya talep halinde vize harcı vs. ayrıca tahsil edilir. Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında vergi oranlarının artması ve/veya yeni vergilerin ihdası halinde farklar müşteriden tahsil edilir. Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında, müşterinin gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek ve içki, kişisel harcamalar ve program dışı alınan hizmetlerin bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Yurt dışı turlarda gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi, harç, vb. kurumsal ödemeler müşteriye aittir.

8. Çocuk İndirimleri :
• a.) Konaklama: Çocuk indirimleri tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleri ile aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. • b.) Ulaşım: 0-2 yaş arası bebekler için ilgili ulaşım aracının belirttiği indirim oranları uygulanır.
• c.) www.hmctravel.com üzerinden yapılan her türlü rezervasyonda, çocuk yaşarlının bildirimi tamamı ile beyana güven olgusu ile yürümektedir. Asıl dikkate alınacak olan, seyahat veya konaklama sırasında ibraz edilecek olan Nüfus Cüzdanı bilgileridir. Sitemiz veya ofislerimiz üzerinden rezervasyonlarınızda beyan edilen çocuk yaşları ile nüfus cüzdanı bilgilerinin aynı olmaması durumunda, doğabilecek fark ücretleri müşteriden tahsil edilir.  

9. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden müstakilen ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla müştereken sorumlu tutulamaz.
10. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde, en az 6 ay geçerli pasaportun olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 16 gün önce, vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi sureti ile www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a başvurulması gerekmektedir. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup, konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya insiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerine; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar müşteriden tahsil edilir.
11. Gezi programında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi saatlerine göre ayarlanmış olup, saat ve tarih değişikliklerinden ve buna bağlı yapılan program değişikliklerinin neticelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
12. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezilerine katılan müşteriler, turlar sırasında oluşabilecek kazalardan kaynaklanabilecek ölüm ve daimi maluliyet için isteğe bağlı ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası ve asistcard gibi seyahat güvence sistemlerini www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  aracılığı ile satın alabilirler. Müşteriler www.hmctravel.com /  HMC TRAVEL  sigorta poliçesi satın almadıkları takdirde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan  hiçbir talep ve sorumluluk yöneltmeyeceklerini peşinen kabul ve taahhüt ederler.
13. Yurt dışı tur ve konaklamalarında müşterilerin pasaportlarını ve nüfus cüzdanlarını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya müşterinin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu vs.) çıkışın engellenmesi durumunda www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  herhangi bir sorumluluğu doğmaz, müşteri bu nedenle olabilecek iptal ve gecikmenin neticelerine katlanmakla yükümlüdür.
14. Gezi turlarında ve konaklama tesislerinde taşıyıcıların ve/veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
15. Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ) Tahkim Kurulu yetkili olup, anılan kurulun usulleri geçerlidir. İhtilaf halinde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kayıtları esas alınır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması TURSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

16. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan alınmış olan her türlü hizmet ile ilgili, hizmetlerin başlaması tarihinden bitiş tarihine kadar olan tarihler içerisinde, oluşabilecek her türlü aksaklık, şikayet v.b. durumlar, mağduriyetin doğduğu anda HMC TRAVEL yetkililerine ve/veya ilgili seyahat in yapıldığı mekanın yetkililerine sözlü ve yazılı olarak bildirilmeli, şikayetin telafisi o anda giderilmeye çalışılmalıdır. Eğer, bu şikayet giderilemiyor ise HMC TRAVEL her türlü yardımı, hizmeti ve gerekeni yapmaya azami gayreti gösterecektir. Yinede giderilemiyorsa, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL aracı bir kurum olduğundan dolayı direk sorumlu tutulamaz, şikayet edilemez, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL hakkında yazılı, sözlü, internet üzerinden, basın yayın kuruluşları aracılığı ile anti propaganda yapılamaz. Bu ve bunun gibi durumlarda, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un her türlü yasal hakları saklı olup, uğrayabileceği maddi ve manevi tüm zararlardan müşteri sorumlu tutulacaktır:

17. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan kredi kartı ile, Online Rezervasyon Sistemimiz üzerinden ve/veya Mail Order sistemi ile yapılmış olan rezervasyonlarda, çok ufak bir ihtimalde olsa, internet üzerindeki olası aksaklıklar karşısında, tahsil edilen ücret eksik veya fazla olabilir. Bu ve bunun gibi çok ufak ihtimaller dahilinde oluşabilecek aksaklıklarda veya tipografik ve rakamsal hatalardan kaynaklanmış olan aksaklıklarda, alınmış olan hizmetin gerçek ücreti geçerli olacak, eksik tahsil yapıldı ise aradaki fark ücreti talep edilecek ve müşteri hiçbir şekilde itiraz edemeyecektir. Fazla tahsilat yapıldı ise, hemen iadesi firmamız tarafından, tahsil edilmiş olan kredi kartı bilgilerine göre, kredi kartı hesabına gerekli ödemeyi yapacaktır. Fazla ödemenin iadesi hususunda, Bankaların kredi kartı hesabına iade parasının geçmesinde oluşabilecek gecikmelerden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.

18. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan almış olduğunuz tüm hizmetler için, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları, web sitemizde, ayrı bir link halinde yayınlanmaktadır. Lütfen bu bölümleride dikkatlice okuyunuz. İşbu sözleşme metni ile, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları  bölümlerinide okuduğunuz, anladığınız, kabul ve teyid ettiğiniz, Online rezervasyon Sistemi sayfamız, son aşamasında sizlerden dijital imza olarak alınmaktadır.

İYİ TATİLLER – KEYİFLİ SEYAHATLER DİLERİZ…
SAYGILARIMIZLA1. İptal Şartları: 
• a.) www.hmctravel.com   adresi  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında HMC TRAVEL ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com  den satın alınan hizmetlerin ( yurt içi otel, yurt dışı otel, yurt içi tur, yurt dışı tur, vize vb.) iptali durumunda rezervasyon tarihine bakılmaksızın 75 YTL tahsil edilecek kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise kart komisyon oranı müşteriye yansıtılacaktır.
• c.) Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Otelden erken ayrılma halinde müşteri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından otele ödenen tüm ücreti hiçbir itiraz ileri sürmeden ödemeyi peşinen kabul eder.
• d.) Satın alınan hizmet uçak bileti ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili uçuş için uyguladığı kural ve cezalar geçerli olacaktır.
• e.) HMC TRAVEL / www.hmctravel.com  adresinden tur  hareket/konaklama başlangıç tarihine 29-15 gün kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-8 gün kala yapılan iptallerde kişi başı toplam tutarın %50 si, 7 gün öncesine kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması / tura gelinmemesi halinde ise gezi ücretinin tamamı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından iade edilmez.
• f.) Erken rezervasyon satışlarında iptal talebi, yukarıdaki tarih aralıklarına göre değerlendirilir. Ancak, İptal talebi olduğunda, Erken rezervasyon indirimi miktarı kadar kesinti yapılmak zorundadır. Ayrıca, Erken rezervasyonlu satışlarda, isim  değişkliği kabul edilmemektedir.

2. Değişiklik Şartları:
• a.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumluluk kabul etmez.
• b.) www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tarafından yapılan rezervasyonlardaki değişiklik talepleri alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a bildirilmek şartıyla değerlendirmeye alınır.
• c.) Değişiklik talepleri www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un işbirliği yaptığı tedarikçi ve aracı kurumun insiyatifinde olduğundan gerçekleşemeyen değişiklik taleplerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a itiraz yöneltilemez ve sorumlu tutulamaz.
• d.) İki defa yapılan değişikliklerden sonra talep edilecek değişikliklerde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  ücret alma yetkisini saklı tutacaktır.
• e.)  Erken rezervasyon satışlarında iptal ve değişklik kabul edilmemektedir.

3. Grup gezileri en az 40 kişinin katılımı ile gerçekleşir. Grup turları rezervasyonlarında www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve/veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına sahiptir. Ulaşım araçlarının veya konaklama tesislerinin standartlarının daha yüksek olması halinde aradaki fark müşteriden tahsil edilir.
4. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezi, ulaşım araçları, konaklama tesisleri, yetkili acenteleri ile müşteri arasında aracı konumdadır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  işbirliği yaptığı kuruluşların tur programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ancak oluşabilecek aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
5. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL da sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak www.hmctravel.com  websitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir,  ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliliğini göstermemesinden dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.
6. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL   verdiği hizmetlerde siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için gerekli çabayı gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.
7. Konaklama Durumları :
• a.) Pansiyon durumları, otel konseptleri, belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri www.hmctravel.com  üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır.
• b.) www.hmctravel.com  de yer alan konaklama tesislerinde her türlü vergi dahil olarak gösterilmiş fiyatlardır.
• c.) Gezi turlarında, tur ve otel ücretleri programlama tarihindeki ücretler üzerinden belirlenir. Tur bedeli gezi programında belirtilen konaklama, ulaşım rehber gibi hizmetlerin karşılığı olan toplam bedeldir. Ancak bu bedele vergiler dahil olmayıp, havaalanı vergileri veya talep halinde vize harcı vs. ayrıca tahsil edilir. Gezilerin başlama tarihine kadar veya geziler esnasında vergi oranlarının artması ve/veya yeni vergilerin ihdası halinde farklar müşteriden tahsil edilir. Tur programında belirtilen konaklama şekli dışında, müşterinin gezi esnasında ve otelde alacağı ekstra yemek ve içki, kişisel harcamalar ve program dışı alınan hizmetlerin bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Yurt dışı turlarda gidilecek ülkelerin mevzuatlarına göre turistlerden alınması gereken vergi, harç, vb. kurumsal ödemeler müşteriye aittir.

8. Çocuk İndirimleri :
• a.) Konaklama: Çocuk indirimleri tesisten tesise farklılık göstermekle birlikte genel olarak 0-2 yaş arası ücretsiz olup 2-12 yaş arasında uygulanan indirimler çocukların ebeveynleri ile aynı odada 3. ve 4. kişi olarak kalmaları halinde uygulanır. • b.) Ulaşım: 0-2 yaş arası bebekler için ilgili ulaşım aracının belirttiği indirim oranları uygulanır.
• c.) www.hmctravel.com üzerinden yapılan her türlü rezervasyonda, çocuk yaşarlının bildirimi tamamı ile beyana güven olgusu ile yürümektedir. Asıl dikkate alınacak olan, seyahat veya konaklama sırasında ibraz edilecek olan Nüfus Cüzdanı bilgileridir. Sitemiz veya ofislerimiz üzerinden rezervasyonlarınızda beyan edilen çocuk yaşları ile nüfus cüzdanı bilgilerinin aynı olmaması durumunda, doğabilecek fark ücretleri müşteriden tahsil edilir.  

9. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden müstakilen ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla müştereken sorumlu tutulamaz.
10. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan vize işlemlerini takip etmesi talep edildiği takdirde, en az 6 ay geçerli pasaportun olması ve gerekli evraklarla birlikte turun hareket tarihinden en az 16 gün önce, vize ve servis ücretinin ödenerek pasaportun teslim edilmesi sureti ile www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a başvurulması gerekmektedir. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  vize işlemlerini takip etmekte sadece aracı olup, konsolosluklar tarafından her ne sebeple olursa olsun vize verilmemesinden hiçbir şekilde sorumlu değildir. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya insiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması durumunda ulaşım araçları ile konaklama tesislerine; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre www.hmctravel.com / HMC TRAVEL a fatura edilen konaklama bedelinin tamamı da olabilen tutarlar müşteriden tahsil edilir.
11. Gezi programında gösterilen uçak, vapur, tren yolculuklarındaki hareket saatleri ilgili kuruluşların resmi saatlerine göre ayarlanmış olup, saat ve tarih değişikliklerinden ve buna bağlı yapılan program değişikliklerinin neticelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
12. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  gezilerine katılan müşteriler, turlar sırasında oluşabilecek kazalardan kaynaklanabilecek ölüm ve daimi maluliyet için isteğe bağlı ferdi kaza sigortası, seyahat sigortası ve asistcard gibi seyahat güvence sistemlerini www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  aracılığı ile satın alabilirler. Müşteriler www.hmctravel.com /  HMC TRAVEL  sigorta poliçesi satın almadıkları takdirde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan  hiçbir talep ve sorumluluk yöneltmeyeceklerini peşinen kabul ve taahhüt ederler.
13. Yurt dışı tur ve konaklamalarında müşterilerin pasaportlarını ve nüfus cüzdanlarını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya müşterinin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu vs.) çıkışın engellenmesi durumunda www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  herhangi bir sorumluluğu doğmaz, müşteri bu nedenle olabilecek iptal ve gecikmenin neticelerine katlanmakla yükümlüdür.
14. Gezi turlarında ve konaklama tesislerinde taşıyıcıların ve/veya üçüncü kişilerin ihmal veya kastı sonucu ortaya çıkabilecek bagaj zedelenmelerinden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  sorumlu tutulamaz.
15. Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda TÜRSAB ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ) Tahkim Kurulu yetkili olup, anılan kurulun usulleri geçerlidir. İhtilaf halinde www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  kayıtları esas alınır. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL  tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması TURSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

16. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan alınmış olan her türlü hizmet ile ilgili, hizmetlerin başlaması tarihinden bitiş tarihine kadar olan tarihler içerisinde, oluşabilecek her türlü aksaklık, şikayet v.b. durumlar, mağduriyetin doğduğu anda HMC TRAVEL yetkililerine ve/veya ilgili seyahat in yapıldığı mekanın yetkililerine sözlü ve yazılı olarak bildirilmeli, şikayetin telafisi o anda giderilmeye çalışılmalıdır. Eğer, bu şikayet giderilemiyor ise HMC TRAVEL her türlü yardımı, hizmeti ve gerekeni yapmaya azami gayreti gösterecektir. Yinede giderilemiyorsa, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL aracı bir kurum olduğundan dolayı direk sorumlu tutulamaz, şikayet edilemez, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL hakkında yazılı, sözlü, internet üzerinden, basın yayın kuruluşları aracılığı ile anti propaganda yapılamaz. Bu ve bunun gibi durumlarda, www.hmctravel.com / HMC TRAVEL un her türlü yasal hakları saklı olup, uğrayabileceği maddi ve manevi tüm zararlardan müşteri sorumlu tutulacaktır:

17. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan kredi kartı ile, Online Rezervasyon Sistemimiz üzerinden ve/veya Mail Order sistemi ile yapılmış olan rezervasyonlarda, çok ufak bir ihtimalde olsa, internet üzerindeki olası aksaklıklar karşısında, tahsil edilen ücret eksik veya fazla olabilir. Bu ve bunun gibi çok ufak ihtimaller dahilinde oluşabilecek aksaklıklarda veya tipografik ve rakamsal hatalardan kaynaklanmış olan aksaklıklarda, alınmış olan hizmetin gerçek ücreti geçerli olacak, eksik tahsil yapıldı ise aradaki fark ücreti talep edilecek ve müşteri hiçbir şekilde itiraz edemeyecektir. Fazla tahsilat yapıldı ise, hemen iadesi firmamız tarafından, tahsil edilmiş olan kredi kartı bilgilerine göre, kredi kartı hesabına gerekli ödemeyi yapacaktır. Fazla ödemenin iadesi hususunda, Bankaların kredi kartı hesabına iade parasının geçmesinde oluşabilecek gecikmelerden www.hmctravel.com / HMC TRAVEL sorumlu tutulamaz.

18. www.hmctravel.com / HMC TRAVEL dan almış olduğunuz tüm hizmetler için, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları, web sitemizde, ayrı bir link halinde yayınlanmaktadır. Lütfen bu bölümleride dikkatlice okuyunuz. İşbu sözleşme metni ile, Gizlilik ve Güvenlik, İptal – İade ve Garanti Şartları  bölümlerinide okuduğunuz, anladığınız, kabul ve teyid ettiğiniz, Online rezervasyon Sistemi sayfamız, son aşamasında sizlerden dijital imza olarak alınmaktadır.

İYİ TATİLLER – KEYİFLİ SEYAHATLER DİLERİZ…
SAYGILARIMIZLA


Değerli site ziyaretçimiz,
Öncelikle bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Web sitemizde bulacağınız tüm hizmet ve servisler için, tercih etmiş olduğunuz  süreler içinde, taahhüt etmiş olduğumuz tüm hizmetleri en üst seviyede sizlere sunarak, sizleri memnun etmenin bize en büyük hazzı vereceğini bilmenizi isteriz. 
Aşağıda maddeler halinde belirtmiş olduğumuz hususlar, tamamı ile sizleri bilgilendirmek, şartları ve kuralları kabul/teyid etmiş olduğunuzu belgelendirmek ve maksimum derecede hizmetimizi rahatça sunmak amacı ile sunulmuştur. 
 
GİZLİLİK  ve GÜVENLİK  İLKELERİ
Bu sayfada yer alan gizlilik kuralları yaptığınız alışverişlerde ve vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemek amacı ile konulmuştur. 
Kredi Kartı ve Kişisel Bilgileriniz Bizimle Güvende...  www.hmctravel.com üzerinden rezervasyon sırasında verdiğiniz kredi kartı bilgileri, çok güçlü SSL (Secured Sockets Layer) ve Encryption Teknolojisi ile güven altındadır. Bilgileriniz browserların kendi sağladıkları güvenlik standartları çerçevesinde güvenliktedir. SSL tüm özel bilgilerinizi internette şifrelendirir. Bu sayede internette alışveriş, telefonla ya da bir dükkandan alışveriş yapmak kadar güvenlidir.   Sizin Güvenliğinizi Sağlamak Bizim En Öncelikli Görevimiz !  Kredi kartınızda yapmadığınız bir harcama görürseniz ve bunun internet üzerinden Web Sayfasını kullanarak yaptığınız bir harcamadan kaynaklandığına eminseniz, derhal bize e-mail ile bildirin. Müşteri hizmetleri kısmından gerekli formu bulun ve doldurup bize gönderin. Konu ile ilgili uzman arkadaşlarımız, sizden gerekli detayları bildiren formu aldıktan sonra, Web Sayfası üzerinden harcamanızın kaynağını bulacaklardır. Ayrıca kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankayı arayıp faturaya itiraz ettiğinizi belirtmeyi de unutmayın. Firmamız, gerçekleşme olasılığı düşük de olsa, böylesi bir durumda ilgili banka ile birlikte çalışarak sorunu en kısa zamanda düzeltmek için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır.

GİZLİLİK İLKELERİ NELERİ KAPSAR?
Gizlilik ilkeleri  www.hmctravel.com  adresi ile başlayan tüm bölümlerde geçerlidir. Web sitemizi kullanarak site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin www.hmctravel.com  bağlantılı şirketler, ortaklar ve acentalar tarafından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınız. Hizmeti kullanımınız bizim için gizlidir. Ancak, aşağıdaki amaçlar için, hakkınızdaki bilgilere, hesabınızın ve/veya iletişimlerinizin içeriği hakkındaki bilgilere erişebilir veya bunları açıklayabiliriz :
1- Yasalara veya bize tebliğ edilen yasal işlemlere uyma; 
2- Yasalara aykırı faaliyetlere katılmak veya yardımcı olmak için bu hizmeti kullanmak da dahil bu sözleşmenin olası ihlallerini araştırma veya teyit etme; 
3- www.hmctravel.com'nin, çalışanlarının, müşterilerinin veya kamunun haklarını, mülkünü veya güvenliğini koruma. Bu bölümde özetlenen erişim ve açıklamalara izin vermiş sayılırsınız. Hizmeti korumak, müşterilerimizi korumak veya bu sözleşmeyi ihlal etmenizi engellemek için teknolojiye veya başka yollara başvurabiliriz. Bu yollar arasında, örneğin istenmeyen e-postaları engellemek amacıyla filtreleme yapmak veya güvenliği artırmak da bulunur. Bu yollar hizmet kullanımınızı engelleyebilir veya kesintiye uğratabilir.
www.hmctravel.com  Hangi Kişisel Bilgilerinizi Saklar? 
www.hmctravel.com  sitesinden yapacağınız alışveriş sırasında Kişisel ve Teslimat bilgileriniz tarafımızca saklanmaktadır. 
Ad, soyad, kimlik belge numarası, adres gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp, istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur.
1- Rezervasyon ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi 
2- İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin bir araya getirilmesi 
3- Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması 

GARANTİ ŞARTLARI
Web Sayfası üzerinden online yaptığınız rezervasyonlar garantilidir. Online rezervasyonunuz firmamızın  kendi ürettiği ve kullandığı özel bir teknoloji olan Web Arayüzleri sayesinde direkt olarak www.hmctravel.com  web rezervasyon sisteminin içine yazılır. Online gerçek zamanlı rezervasyonlar garantili olduğundan ödemeler rezervasyon sırasında alınır. Firmamızın  sunduğu ödeme seçeneklerinden birini rezervasyonun son adımında seçebilirsiniz.  
KREDİ KARTI İLE ÖDEME (Visa, MasterCard, American Express )  
Şu an Web Sayfası üzerinden yaptırdığınız rezervasyonlarda ödemeyi kredi kartınız ile yapabiliyorsunuz. Bu seçenekte, rezervasyonunuzun son aşamasında kredi kartı numaranızı, ve kartın arkasındaki numaranın son 3 rakamını girmeniz istenir. Aynı forma kartınızın üzerindeki ad ve soyadını, kartta yazılı olduğu şekilde giriniz. Vermiş olduğunuz kredi kartı numarası SSL (Security Socket Layer) üzerinde çalışan ve alanında tüm dünyanın kabul ettiği bir güvenlik sistemi olan GlobalSign garantisiyle güvenlik altındadır. Yabancı seyahat portallarında dahi 40 bit olan güvenlik ölçüsü, websitemiz tarafından 128 bit olarak çok daha güçlü bir sistemde çalıştırılır.  
Önemli Not:  
1. VISA ve MASTERCARD kuralları çerçevesinde Bankalararası Kart Merkezinin (BKM) aldığı karara göre 1 Ekim 2001 tarihinden itibaren Mail Order ve Elektronik Ticaret islemleri yapan tüm firmalar için kart sahibinden CVV (güvenlik kodu) numarası alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu yöntem hem sizi hem de bankaları oluşabilecek risklerden korumak amacını taşımaktadır. CVV Güvenlik kodu, kredi kartının arka yüzündeki imza panelinde yer alan, kart numarasının en sağ tarafındaki üç haneli numaradır. Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda işlem yapılıyorsa güvenlik kodu kullanılmalıdır. Bu sebeple, rezervasyonlarınız sırasında sizden kredi kartı numaranızla birlikte üç haneli CVV numaranız da istenecektir. Güvenlik kodu numarası uygulaması ile, ulusal ve uluslararası kart kabul kurallarının gereksinimlerini tam olarak karşılayarak, riskinizi minimize ediyor ve sizlere daha güvenli bir alışveriş ortamı sunuyoruz.   
2.Değerli müşterimzi, Online rezervasyon sistemimizden yapmış olduğunuz alışveriş sırasında o anki internet bağlantınıza ve internet tarayıcınızın durumuna göre çok ufak bir ihtimal de olsa ödenecek tutar bölümünde farklı rakamlar çıkma olasılığı vardır. Bu tip durumlarda toplamda olması gereken rakam ile ödenecek tutar arasında fark eksik ise tarafınızdan gerçek tutarın tamamı talep edilir, fazla ise tarafınıza aynen iade edilir. Çok küçük ihtimal de olsa bu tip aksaklıklar bizlerin elinde olmadığından dolayı anlayışınızı rica ederiz.
www.hmctravel.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içerik ve bilgilerin telif hakları HMC Turizm Danışmanlık Dış Tic. Ltd. Şti ne aittir.  Hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel/tur bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından  www.hmctravel.com  sorumlu değildir. Konaklama yapılacak tesislerin kategorileri ve yıldız sayıları ilgili ülke Turizm Bakanlığı tarafından belirlenmekte olup, tesislerin süreç içinde değişen yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilmektedir. www.hmctravel.com'deki tesislere ait belirtilen yıldız sayılarının ve kategorilerinin bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye niteliğindedir. Şirketimiz bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz... 
3.İnternetin yapısı gereği bilgiler internet üzerinde yeterli güvenlik önlemleri olmasına rağmen dolaşabilir ve yetkili olmayan kişiler tarafından alınıp kullanılabilir. Bu kullanım ve kullanımdan doğacak zarar HMC Turizm Danışmanlık Dış Tic Ltd. Şti. nin sorumluluğunda değildir. 

Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır. IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi, yaptığınız alışverişleri ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır. Tarafımızca tutulmakta olan verilere ulaşılması veya bilgilerin değiştirilmesi güncelleme sayfaları aracılığı ile yapılabilmektedir.

Güvenli bir şekilde ödeme yapmak istiyorsanız, özellikle kredi kartı ile ödeme yaptığınız sayfalarda yukarıda belirtilen alan adının içersinde olduğunuzdan ve internet tarayıcınızın sağ alt köşesindeki güvenli alanda olduğunuzu belirten kilit işaretinin bulunduğundan emin olunuz.

İletişim Bilgileri:
İSTANBUL Merkez: Nispetiye cad. Meydan sok. Hayran apt. Bağımısız Bölüm No:1 Etiler/İstanbul
TEL: +90-212-352 10 80 
FAX: +90-212-352 10 15

Tur Arama